Panoráma Podbiela
Panorámy Podbiela
Naši sponzori
Podbiel
Urbár Podbiel
SKI VITANOVA
PANASONIC
DREVODOM
AA-AUTODIELY
MK SPORT
OUTDOOR WORLD
Môj e-mail
Ľubomíra Kudzbelová kudzbelovalubka@centrum.sk

Archív

Cyklotúra na Morave

Na konci augusta  sme si naplánovali trojdňový pobyt v Uherskom Hradišti, ktorého sa zúčastnilo 15 členov nášho klubu. Dňa 26. augusta 2022 sme sa ubytovali  v Penzióne na Zimnom štadióne. V prvý deň (v sobotu) sme hneď po raňajkách vyrazili na bicykloch do Kroměříža. Odtiaľ až do cieľa nás sprevádzal tok Baťovho kanála. Obdivovali sme okolitú prírodu, ako aj plaviace sa loďky rôznych veľkostí. Prešli sme malebnými mestečkami Kunovice, Napajedlá a Otrokovice. Dopriali sme si aj malé prestávky, počas ktorých sme ochutnali české pivá. Bolo vidno, že táto cyklotrasa je hodne navštevovaná…Celý článok

 

Brigáda spojená s opekačkou

V sobotu 11. júna 2022 sme zorganizovali brigádu na Červenej skale, na ktorej sa  zúčastnilo 15 ľudí. Tešili sme sa, že počasie nám prialo. S veselou náladou sme sa pustili do práce. Pri vodopáde sme sa rozdelili na dve skupiny. Jedna urobila novú lavičku cez potok pri vodopáde a druhá sa pobrala smerom cez les až  na Červenú skalu. Cestou pokosili trávu a ostrihali kríky, ktoré zavadzali na chodníku. Na vrchole skaly sa natrel prístrešok, lavičky a poosekávali sa okolité…..Celý článok

 

Brigáda na Červenej skale

Výnimočná situácia tohto roku pribrzdila naše plány a zároveň ešte viac zvýraznila potrebu aktívne starať sa  o oddychovo-športové zóny v Podbieli a rozvíjať ich.  Preto úvodom  by som chcela oceniť, že niektorí naši členovia sa iniciatívne rozhodli realizovať individuálne brigády aj počas pandemického obdobia, čím výrazne prispeli k tomu, že sme si všetci v Podbieli mohli krátiť tento čas na pokosených cvičiskách a upravených chodníkoch. Za to by som sa im chcela aj srdečne poďakovať. Hneď ako to bolo možné a vhodné, rozhodli sme sa zorganizovať aj spoločnú brigádnickú….Celý článok

Cyklokorytnička

Dňa 15. augusta 2020 sme zorganizovali akciu do Korytnice –  na tzv. Cyklokorytničku akoby povedali  miestni obyvatelia. Autami sme sa odviezli do Ružomberka a zo Šoltésovej ulice sme odštartovali našu cyklotúru. Časť trasy vedie neďaleko cestnej komunikácie, ktorú je potrebné v niektorých  miestach  križovať.  Prechody na to určené sú viditeľne označené, ale napriek tomu by mal byť človek ostražitý. Celá trasa má 23 kilometrov  a jej podklad tvorí makadám a asfalt. Pozdĺž trasy sa nachádzajú odpočívadlá s prístreškami, ale aj niekoľko zaujímavých miest, ktoré sa oplatí navštíviť…Celý článok

 

O našich aktivitách v RTVS

Relácia Televíkend v piatok 10. júla 2020 priblížila slovenským divákom možnosť turistiky v našej obci, konkrétne v lokalite Červená skala. 

Celý článok

Podbielanský prechod Magurou 2020

sobotu 1. februára 2020 sme sa zúčastnili už 34. ročníka zimného turistického prechodu Podbielanskou Magurou. Zraz sme mali na Zámostí, kde sme si kúpili štartovné. Vyrazili sme už známou trasou hore Červeným až na Petrovku. V tento deň prevládalo skôr jesenné ako zimné počasie, ale napriek tomu sa prechodu zúčastnilo 220 platiacich účastníkov. Na Petrovke nám organizátori pripravili vynikajúci čaj a chlebíky s cibuľou a škvarkami. Nechýbali vatry a aj dobrá ľudová muzika, o ktorú sa postarali sestry Thereska a Lucka  so svojimi priateľmi. Na spiatočnej ceste pri starej poľovníckej chate nás čakalo tiež menšie občerstvenie. ……….

celý článok

Výročná členská schôdza 2020

Dňa 12. januára 2020 sa uskutočnila výročná členská schôdza Cykloturistického klubu Podbiel, na ktorej sa zúčastnilo 29 členov. Úvodným slovom ju otvorila jeho predsedníčka Ľubomíra Kudzbelová. Nasledovala minúta ticha, ktorou sme si uctili pamiatku zosnulej členky cykloklubu. Po nej sa schválil rokovací poriadok a zapisovateľ. V ďalšom bode Ľubomíra Kudzbelová zrekapitulovala zrealizované akcie, zhodnotila činnosť klubu v roku 2019 a v mene výboru odmenila najaktívnejších členov, ktorí sa ……….

celý článok

Silvester na skale 2019

Lúčiť sa so starým rokom a vítať sa s novým rokom je možné akýmkoľvek spôsobom. My sme sa rozhodli 31. decembra 2019 pre turistiku na Červenú skalu. Na jej vrchole sme sa všetci zvítali a vzájomne pohostili dobrotami, ktoré si každý sám priniesol so sebou. Potešili sme sa účasti mladých aj starších turistov. Hokejisti nás ponúkli kapustnicou, ktorú sme si vychutnali pod novopostaveným prístreškom. I tento rok sa im vydarila  ……….

celý článok

Opekačka na Petrovke

Dňa 27. októbra 2019 nádherné počasie babieho leta vylákalo 27 nadšencov do prírody pod heslom „Opekačka s kolaudáciou prístreška“.  Naša turistika začala ľahkým poľným terénom, ale neskôr prešla do stúpania, ktoré trvalo až na Lúčivný. Preto sme si museli párkrát urobiť aj krátke zastavenia, aby sme sa poriadne vydýchali. Ďalej sme pokračovali chodníkom z mäkkého lístia, ale i blata. Síce sme sa zapotili, ale napriek tomu sme sa cítili v našom cieli na vrchole Petrovky plný energie – nepochybne aj vďaka krásnym výhľadom  na okolitú prírodu, ……….

celý článok

Brigády v roku 2019

Na rok 2019 si náš Cykloturistický klub naplánoval väčšie množstvo opravných prác, preto akonáhle zmizol posledný sneh, začali sme v plnom prúde organizovať brigády. Cez celý rok sme kosili trávu pozdĺž cyklotrasy a okolo cvičísk, aby neboli zarastené a mohli sa bez problémov využívať. Upravili sme na niektorých miestach terén cyklochodníka a zasypali nové jamy, ktoré na ňom vznikli. Snažili sme sa udržiavať aj cestu k vodopádu a na Červenú skalu. Na jej vrchole sa opravil prístrešok. Za významnú zmienku stojí spomenúť aj to, že napriek dažďu a zlému počasiu ku koncu roku sa nám podarilo v spolupráci s SBU – Podbiel dokonca obnoviť prístrešok na Petrovke, ktorý spadol po zimnej kalamite. ……….

celý článok

Blahoželáme
Návštevnosť stránky
Návštevnosť krajín
free counters