Panoráma Podbiela
Panorámy Podbiela
Naši sponzori
Podbiel
Urbár Podbiel
SKI VITANOVA
PANASONIC
DREVODOM
AA-AUTODIELY
MK SPORT
OUTDOOR WORLD
Môj e-mail
Ľubomíra Kudzbelová kudzbelovalubka@centrum.sk

značenie Podbielanskou Magurou

Oravská Magura

Spoločné foto pri oddychu Pod Lučivným

Ráno 28.januára 2012 sme sa vybrali prešľapať a označiť trať na už 26.ročník Podbielanskej Magury. Bol poriadny mráz, okolo -18°C, no svietilo slnko. Už prvé metre, prvé stúpanie v hlbokom snehu bolo dosť náročné.

Zobraziť trasu v cykloatlase online

Reliéf prechodu

Čím sme sa dostávali do vyššej nadmorskej výšky, tým bolo teplejšie a už nad Červenou skalou sme zhadzovali prvé vetrovky.  Pre P.Šimka to bola prvá dlhšia trať, no bojoval a zvládal to veľmi ľahko. Pod Lučivným sme si trochu oddýchli a pokračovali sme ďalším strmým kopcom, cez ktorý sme si museli vysekať cestičku. Množstvo snehu, na ktorý je tohtoročná zima štedrá, poohýbal a polámal niektoré stromy a kríky.

Oravská Magura

Dušan a Paľo na Petrovke (v pozadí Západné Tatry)

Keď sme sa dostali na lúku pred Petrovkou, slnko zvýšilo svoju intenzitu a zohrievalo nás na tvárach. Bolo úplné bezvetrie, čo v tejto časti úseku býva výnimočné. Až na vrchol Petrovky (942 m. n. m.)sme vytvorili dve bežecké stopy, kde sa v čele striedali Paľo, Jozef a Rado.

Odtiaľto sme sledovali nádherný výhľad na panorámu  Vysokých Tatier. Po krátko zjazde sme sa dostali až ku prístrešku, kde sme si nakúrili oheň, opiekli si klobásu a slaninu, zohriali sa a oddýchli. Vetrovky a rukavice nám zatiaľ v silnom mraze doslova stuhli. Tu sme sa rozdelili na dve partie.

Prvá partia (Jozef, Vilo, Paľo, Rado a Ivan) pokračovala smerom na hrebeň Magury na Šubovku (1120 m. n. m.), po hrebeni sa dostali až Pod Prípor, odkiaľ bol pekný výhľad na opačnú stranu Magury na Hruštín a lesom sa dostali až na Ďetľanku. Tu ich čakal nádherný zjazd po lúke až ku Koniarke, odkiaľ pokračovali po ceste až do Podbiela. V doline už bol v tom čase poriadny mráz, takže nás vyštípal až do kostí.

Druhá partia (Dušan, Rado, Ľubo, Paľo, Lujza a Erika) pokračovala z Petrovky cestou až do Podbiela. Po ceste sme ešte pomáhali vytlačiť auto, ktoré zapadlo v hlbokom snehu. Vyštípaní od mrazu, opálení zo slnka a unavení  z trate sme sa všetci šťastlivo dostali až domov. /Ľ.Franko/

Oravská Magura

Dušan oddychuje a obdivuje zasnežené a zmrznuté pohorie Oravskej Magury

Oravská Magura

Krásny výhľad do zamrznutej doliny, ktorý sme mali počas zjazdu z Petrovky

Oravská Magura

Panoráma na zasnežené Vysoké Tatry

Oravská Magura

360 stupňová panoráma z Petrovky

Dubovským chotárom

Pozri fotogalériu

Leave a Reply

Blahoželáme
Návštevnosť stránky
Návštevnosť krajín
free counters