Panoráma Podbiela
Panorámy Podbiela
Naši sponzori
Podbiel
Urbár Podbiel
SKI VITANOVA
PANASONIC
DREVODOM
AA-AUTODIELY
MK SPORT
OUTDOOR WORLD
Môj e-mail
Ľubomíra Kudzbelová kudzbelovalubka@centrum.sk

Tatranskou magistrálou

Tatranska magistrala

Pohľad na cykloturistov, ktorí prechádzajú popod skalné bralá

V nedeľu 20.mája 2012 sme naložili svoje dvojkolesové tátoše na naše štvorkolesové tátoše a prešli sme cez kopec Holica do dedinky Liptovské Matiašovce.

Zobraziť trasu v cykloatlase online

Boli aj taký odvážlivci, ako Ľubo Franko, že prejdu Holicu na bicykli, ale po dlhom prehováraní “hneď” sa rozhodli ísť do Matiašoviec na aute. Tu sme zaparkovali autá, zložili bicykle a plný elánu sme vyštartovali na Tatranskú Magistrálu.

Tatranska magistrala

Kristínka šľape do kopca s chuťou

Na začiatku nás čakalo malé stúpanie, ktoré  prekvapilo nového člena Roba G., ale v pohode to zvládol. Prešli sme Bobroveckou dolinou, kde sa nám naskytli krásne výhľady na Tatry. Počasie nám vyšlo na bicyklovanie úplne ideálne, nebolo horúco a slniečko krásne svietilo. Z doliny sme sa dostali ku kaplnke, kde sme sa krátko zastavili. Odtiaľ sme sa dostali na osadu Baranec.

Tu sa naša 14 členná skupinka rozdelila. Kristínka s rodičmi sa vrátili naspať. My sme pokračovali na Pribylinu. Vošli sme do lesa, kde nás prekvapil chodník, ktorý preskúšal naše technické zdatnosti jazdy a šikovania bicykla. Zvládli sme ho všetci len s malými modrinami od bicykla a na odbočke Pod Holým vrchom sme rozhodli že na Pribylinu nejdeme, vzhľadom na to, že terén je dosť náročný, tak sme sa spustili do dedinky Jakubovany. Tu sme boli milo prekvapený 7 km zjazdom až po hlavnú cestu smerujúcu na Liptovský Mikuláš.

Tento zjazd nám plne vynahradil prežité útrapy na turistickom chodníku. Z Jakubovian sme sa vracali po ceste spať cez Liptovský Mikuláš, kde sme sa posilnili obedom a potom už dobre najedení a spokojní z prežitých zážitkov sme prišli späť do Liptovských Matiašoviec. Naložili sme bicykle a cez Holicu sme sa vrátili spať do Podbiela.

Tešíme sa už na ďalšiu túru s pekným počasím a skvelými ľuďmi. /Ľubo a Maja Kamodyovci/

Tatranska magistrala

Panoráma na Nízke Tatry z Podtatranskej magistrály

Tatranska magistrala

Pohľad na lúky a okolie počas cyklotúry Podtatranskou magistrálou

Tatranska magistrala

Panoráma na masív Nízkych Tatier

Tatranska magistrala

Odpočinok počas cyklotúry s pohľadom na Nízke Tatry

Tatranska magistrala

Panoráma na Liptovskú Maru a Nízke Tatry

Tatranska magistrala

Panoráma na trasu po ktorej vedie Podtatranská magistrála

Tatranska magistrala

Pozri fotogalériu

Leave a Reply

Blahoželáme
Návštevnosť stránky
Návštevnosť krajín
free counters