Panoráma Podbiela
Panorámy Podbiela
Naši sponzori
Podbiel
Urbár Podbiel
SKI VITANOVA
PANASONIC
DREVODOM
AA-AUTODIELY
MK SPORT
OUTDOOR WORLD
Môj e-mail
Ľubomíra Kudzbelová kudzbelovalubka@centrum.sk

29.ročník Chlebnický okruh

Chlebnice

Pohľad na zasnežené Veľké Borové

Dňa 11.februára 2012 sme sa za krásneho slnečného ale mrazivého počasia (-27°C), zišli v Chlebniciach už na 29.ročníku „Chlebnického okruhu“. Ráno v dedine obecný rozhlas vítal účastníkov prechodu a celou dedinou sa ozývala príjemná hudba.

Zobraziť trasu v cykloatlase online

Reliéf prechodu

Z kopca po prvom stúpaní sme mali krásny výhľad na celú dedinu Chlebnice. Prekvapila nás nádherne pripravená trať, keď bežecká stopa bola vytvorená strojom. Mierne stúpania sa striedali s krátkymi zjazdmi, až sme sa pekným zasneženým lesom dostali až k občerstveniu ku urbárskej chate. Tu už doširoka rozvoniavala kapustnica, ktorej sme neodolali. Odtiaľto sme mali pekný výhľad na Veľký Choč a Rozsutec.

Chlebnice

Edo, Ivan, Peťo, Igor a Ľubica počas oddychu

Chlebnice

Logo prechodu

Pokračovali sme stúpaním až na Malé Borové, kde nás privítalo slnkom zaliate údolie s výhľadom na Západné Tatry. Nádherné počasie, výborná trať a príjemná nálada nás sprevádzala počas ďalšieho úseku až ku zvonici vo Veľkom Borovom.

Zišlo sa tu množstvo účastníkov na bežkách, aj peších, ktorí si zaspievali, občerstvili sa a nabrali ďalšie potrebné sily pre ďalší úsek. Prevažne po zasnežených lúkach s miernym klesaním sme sa dostali do poslednej dedinky počas prechodu, do Malatinej. Niektorí neodolali a doplnili si potrebné vypotené tekutiny v miestnej krčmičke, ktorá ich príjemne vzpružila.

Malatinej nás čakali už len príjemné zjazdy až do Chlebníc, kde nám organizátori v školskej jedálni pripravili chutný guláš, varené vínko a teplý čaj. Ukončenie prechodu bolo v kultúrnom dome, kde tých čo im ostalo ešte zopár síl, čakala ľudová veselica.

Z prechodu sme odchádzali s príjemnými zážitkami a verím, že o rok sa tu opäť zídeme. /Ľ.Franko/

Chlebnice

Vilo, Jozef, Dušan, Rado, Paľo Š. a Paľo K. sa zastavili pod panorámou Veľkého Choča

Chlebnice

Panoráma na trať a okolie po štarte dnešného prechodu

Chlebnice

Nádherný pohľad na Západné Tatry a dolinu nad Malým Borovým

Chlebnice

Pohľad na zasnežené lúky počas prechodu z Malého Borového do Veľkého Borového

Chlebnice

Pozri fotogalériu

Leave a Reply

Blahoželáme
Návštevnosť stránky
Návštevnosť krajín
free counters