Panoráma Podbiela
Panorámy Podbiela
Naši sponzori
Podbiel
Urbár Podbiel
SKI VITANOVA
PANASONIC
DREVODOM
AA-AUTODIELY
MK SPORT
OUTDOOR WORLD
Môj e-mail
Ľubomíra Kudzbelová kudzbelovalubka@centrum.sk

Cyklotúra na Magurku

Magurka

Posledná zastávka Pod Lučivným

Začiatkom novembra 6.novembra 2011, keď sme už pomaly všetci mali odložené bicykle na “prezimovanie”, prekvapilo nás jesenné a na túto dobu dosť teplé slnko. Veď v tieni bolo ešte stále cez 15°C. Nedalo nám to a tak sme sa vybrali na cyklotúru, ktorú sa nám v lete nepodarilo uskutočniť.

Zobrazit trasu v Cykloatlase Online »

výškový profil

Zrána bola hmla a dosť chladno, no už po prvom kilometri sa nám ukázalo slnko a začalo nás zohrievať svojimi lúčmi. Pri stúpaní na Magurku sme mali pod nami celú panorámu Oravskej priehrady, ktorá sa rozpína až do Poľska. Stúpanie bolo v niektorých úsekoch trochu strmšie, ale všetci sme to zvládli.

Magurka

Ľubo sa pripravuje na prechod cez Petrovku

Pod vysielačom sme sa najedli a doplnili sily. Igor B. ešte zvládol aj posledné stúpanie až k bráne vysielaču, ale už pešo.  Jozef I. a Dušan F. vytiahli ešte niečo na zahriatie, tak nám bolo veselo.

Z Magurkysme sa pripojili na cestu, ktorá vedie zo Zemianskej Dediny do Podbiela. Po niekoľkých kilometroch sme už stáli pri prístrešku na Petrovke, kde sme si pred posledným úsekom oddýchli. Tu sme stretli ďalších členov Paľa a Tomáša V., ktorí taktiež nelenili a vydali sa na bicykloch do Magury.

Posledné klesanie bolo náročné na techniku a modrou značkou sme sa okolo Červenej skaly dostali až do Podbiela. Bola to už asi posledná cyklotúra v tomto roku, ale už sa všetci tešíme na ďalšiu bežkársku zimnú sezónu, ktorá sa nezadržateľne blíži

Magurka

Panoráma počas výstupu na okolie Oravskej priehrady

Magurka

Panoráma od nového kameňolomu na Oravskú priehradu

Magurka

Panoráma na členov CTK Podbiel pod Petrovkou

Magurka

Diskusia pred posledným zjazdom do Podbiela

Magurka

Pozri fotogalériu

Leave a Reply

Blahoželáme
Návštevnosť stránky
Návštevnosť krajín
free counters