Panoráma Podbiela
Panorámy Podbiela
Naši sponzori
Podbiel
Urbár Podbiel
SKI VITANOVA
PANASONIC
DREVODOM
AA-AUTODIELY
MK SPORT
OUTDOOR WORLD
Môj e-mail
Ľubomíra Kudzbelová kudzbelovalubka@centrum.sk

cyklotúra SKI Zabava Hruštin

Oravská priehrada

Panoráma nad Oravskou priehradou

Dňa 16.septembra 2012 sme sa už tradične stretli na najdlhšej  jesennej bajkovačke, ktorá vedie cez Štefanov, okolo Oravskej priehrady a poľnými cestami poza Vavrečku a Lokcu až do Hruštína. O 9:30 sa na zastávke v Podbieli stretla pomerne malá, no výkonnostne silná skupina 8 ľudí. Prvý krát sa k nám pripojila aj Peťa, ktorá ale vzhľadom na natrénované kilometre nemala žiadny problém s dĺžkou a tempom tejto trasy a tak si spolu s Majkou zašľapali v inak mužskom kolektíve.

Koliba u Kuba

Pohľad na Kolibu u Kuba na Vasiľovskej holi

 Počasie nám od začiatku hrozilo dažďom a tak si môj únik v Krásnej Hôrke (ktorý mal slúžiť iba na vyzlečenie bundy) všetci vysvetlili ako výzvu zvýšiť tempo dnešnej jazdy v snahe uniknúť dažďu.

No keď naši Anjeli strážni videli ako sa od  začiatku trápime, rozhodli sa nám pomôcť a prijemné počasie pod mrakom nám vydržalo až do konca tejto úžasnej trasy.

V Hruštíne sme si urobili prvú menšiu pauzu a odtiaľ sme pokračovali na chatu Zábava na konci Hruštínskej doliny. Kde sme si všetci dali výdatný obed a s troškou humoru nabrali sily do záverečného stúpania na Príslop. Odtiaľ to už išlo samo až do Oravského Podzámku, kde začalo posledné trápenie a tým je dojazd po hlavnej ceste až do Podbiela.

Keďže sme túto 84 km dlhú trasu prešli v rekordne krátkom čase, mohli sme o to dlhšie posedieť v cielia pri dobrom PIVKU a  vymýšľať nové akcie pre budúcu sezónu. Už sa teším na príchod jari a na novú sezónu.

PS: Moje poďakovanie patrí všetkým tým, ktorí sa zúčastnili na tejto bajkovačke, a vytvorili prijemnú atmosféru. Dúfam, že na ňu budeme dlho spomínať. /Ľubomír Kamody/

Zobraziť trasu v cykloatlase online

SKI Zabava

360° panoráma na okolie vleku SKI ZABAVA

 

Leave a Reply

Blahoželáme
Návštevnosť stránky
Návštevnosť krajín
free counters