prístrešok na Červenej skale

Panoráma výstavby prístrešku na Červenej skale

Panoráma výstavby prístrešku na Červenej skale

V sobotu 25.septembra 2010 nám počasie konečne dovolilo vybudovať prístrešok na Červenej skale. Materiál bol problém vyviesť celé leto, lebo neustále pršalo a bolo šmykno. No nakoniec sa nám to len predsa podarilo. Už zavčasu ráno sme jedna partia začala stúpať na skalu, kde sme si rozdelili prácu a začali s výstavbou prístrešku. Kým sa niektorí pustili do stavanie stola a lavíc, ostatní olupovali kôru zo žrdí  a dosiek. Postupne prichádzali ďalší  a ďalší pomocníci.

Začiatok výstavby prístrešku

Začiatok výstavby prístrešku

Rado so Samkom nad Podbielom

Rado so Samkom nad Podbielom

Práca nám išla od ruky, veď už pred obedom sme mali hrubú stavbu postavenú. Držali sme sa hesla, že “s jedlom rastie chuť”, preto sme sa rozhodli uvariť v kotlíku kapustnicu. Medzitým sme si opiekli ešte klobásu, ktorú sme zapili teplým čajom a samozrejme aj niečím ostrejším. Deťom sa tu nesmierne páčilo, budovali si bunkre, udržiavali oheň a samozrejme pomáhali pri čistení okolia. Po obede nás prišli navštíviť manželky, ktoré nás morálne povzbudzovali, pochválili za skvelú prácu a ochutnali kapustnicu. Podvečer ešte absolvovali adrenalínovú jazdu na štvorkolke.

Finiš na prístrešku

Finiš na prístrešku

Počasie bolo skvelé. Doobeda svietilo slnko a bolo horúco, no poobede sa začalo mračiť a trochu sa aj rozfúkalo. No nepršalo, takže do súmraku s pomocou všetkých brigádnikov stál na Červenej skale úplne nový a krásny prístrešok. Večer, keď sa zotmelo, sme už všetci večerali pod novým prístreškom a pozorovali lampami osvetlené okolité dediny. Bol to krásny relax a odmena za skvele vykonanú prácu. Preto chcem ešte raz poďakovať všetkým, ktorí neváhali a prišli pomôcť pri výstavbe. Dúfam, že nový prístrešok bude slúžiť nám všetkým a že si každý odnesie z vrcholu Červenej skaly len tie najkrajšie zážitky.


Pozri fotogalériu

Pozri fotogalériu

Leave a Reply