Panoráma Podbiela
Panorámy Podbiela
Naši sponzori
Podbiel
Urbár Podbiel
SKI VITANOVA
PANASONIC
DREVODOM
AA-AUTODIELY
MK SPORT
OUTDOOR WORLD
Môj e-mail
Ľubomíra Kudzbelová kudzbelovalubka@centrum.sk

1.ročník Oprášenie starých lyží

stare lyze

Spoločnými silami sme sa dostali až na Hrachársky s pekným výhľadom na Podbiel

Po vydarenom minuloročnom fašiangovom nultom ročníku, sme aj tento rok 17.februára 2013 zorganizovali prechod na starých lyžiach. Zraz účastníkov prechodu bol pred Obecným úradom v Podbieli. Tu sme sa zišli historicky ustrojení a naladení jedenásti lyžiari.

stare lyze

Maja, Peťo a Vilo prechádzajú popod Predný vrch

Niektoré lyže sme trochu “poliečili” vymenením kožených remienkov, lebo minulý rok nám dva pretrhnuté remienky zabrzdili rozbeh na trasu. Smer prechodu sme trochu pozmenili oproti minulému roku. Začiatok sme mali od dreveníc z Bobrovej rale, popod Predný vrch a Hrachársky. Pokračovali sme ponad starý pivovar až za Bielu skalu, kde sme mali oddychovú prestávku. Po krátkom oddychu sme sa stále v dobrej nálade vybrali na spiatočnú cestu.

Nielen lyže, ale aj sneh bol starý a ubitý po niekoľkodenných odmäkoch. Po nočnom mrazíku sa na ňom vytvorila zamrznutá škrupina, čo umožnila niektorým menej vážiacim lyžiarom chodiť po jeho povrchu bez preborenia. Na spiatočnej ceste sme si vyskúšali aj zjazdy, čo niektorí využili a blysli sa svojou technikou, ale aj pádmi. Nezabudli sme zdolať ani oba kopce, Hrachársky a Predný vrch. Prechod sme ukončili rovnako ako minulý rok v reštaurácii u Korčušku, kde sme zrelaxovaní a dobre naladení posedeli až do večera.

Dúfame, že o rok sa pridajú ďalší lyžiari, ktorí prídu preleštiť zašlú slávu starých lyží.
/Text: V.Kudzbel, Foto: Ľ.Franko, V.Kudzbel, E.Krížo/

stare lyze

Na spiatočnej ceste sme sa zastavili na Hrachárskom, odkiaľ sme zjazdovali až do Podbiela

stare lyze

Pozri fotogalériu

One Response to “1.ročník Oprášenie starých lyží”

 • emil:

  Zdravím Vás
  ,Hľadám lyže ktoré vyrábal môj otec v Krompachoch patentované ochranná známka NEUPAT v r.1933-z jaseňa žliabkované Objednávkový list na predaj týchto lyží mám ,za akúkoľvek informáciu o týchto vyrábaných lyží som Vám povdačný.

  S pozdravom
  Neupauer Emil syn
  Krompachy

Leave a Reply

Blahoželáme
Návštevnosť stránky
Návštevnosť krajín
free counters