Panoráma Podbiela
Panorámy Podbiela
Naši sponzori
Podbiel
Urbár Podbiel
SKI VITANOVA
PANASONIC
DREVODOM
AA-AUTODIELY
MK SPORT
OUTDOOR WORLD
Môj e-mail
Ľubomíra Kudzbelová kudzbelovalubka@centrum.sk

chata pod Kubínskou hoľou

Kubinska hola

Panoráma z hrebeňa Oravskej Magury na jednu z oravských dedín

Dňa 18.septembra 2011 nás čakala ďalšia už takmer jesenná cyklotúra, ktorá smerovala hrebeňom Magury cez Príslop, až na chatu pod Kubínskou hoľou (1100 m n.m.). Nebola to síce dlhá cyklotúra, okolo 50 km, ale za to veľmi náročná, čo sa týka prevýšenia.

Kubinska hola

Reliéf a mapa z cyklotúry na chatu pod Kubínskou hoľou

Podbiel-Petrovka-Šubovka-Príslop-chata pod Kubínskou hoľou-Or.Podzámok-Krivá-Podbiel

Z Podbiela sme vyrazili šiesti cyklisti smerom na Petrovku (942 m n.m.), kde sme si oddýchli po prvom stúpaní. Nasledoval ťažký úsek až na Šubovku (1128 m n.m.), kde sme miestami museli svoje bicykle aj potlačiť. Pot sa nám tlačil na čelo, no pohľad z hrebeňa Magury nám to vynahradil. Počasie bolo opäť krásne a slnečné, takže oravské dediny sme mali ako na dlani.

Kubinska hola

Pred reštauráciou na Príslope

Pri jazde hrebeňom sme stretli aj takmer 20-člennú skupinku (rodiny s deťmi), ktorí taktiež využili pekné počasie a vybrali sa z Príslopu po hrebeni Magury až do Lokce. My sme pokračovali až na Príslop (808 m n.m.), kde sme sa v reštaurácii občerstvili, oddýchli si. Tu sme sa rozhodli pokračovať ďalej až na chatu pod Kubínskou hoľou. Síce to bolo ďalšie náročné stúpanie po asfaldovej ceste, no zvládli sme to. Na chate nás už čakala teplá polievka, ktorá nás príjemne osviežila. Takto po krátkej prestávke nás čakal asi 7 km zjazd do Oravského Podzámku. Počas zjazdu asi po 2 km mal náš predseda Ľubo pád, po ktorom už nemohol pokračovať v jazde. Týmto ďakuje všetkým, ktorí sa postarali o jeho odvoz až domov. Nakoniec všetci ostatní dorazili do Podbiela včas, ešte pred zotmením. Síce trochu unavení, ale s vedomým, že dnes prešli kus krásnej prírody.

Kubinska hola

Panoráma z hrebeňa Oravskej Magury na údolie a okolité oravské dediny

Kubinska hola

Panoráma na reštauráciu Príslop a oravskú dedinu Hruštín

Kubinska hola

Panoráma počas stúpania na chatu pod Kubínskou hoľou

Kubinska hola

360° panoráma počas cyklotúry na chatu pod Kubínskou hoľou

Kubinska hola

Pozri fotogalériu

Leave a Reply

Blahoželáme
Návštevnosť stránky
Návštevnosť krajín
free counters