Cyklomagistrála Oravice

Cyklomagistrála Oravice

Panoráma na pohodu pri občerstvení na guláši v Oraviciach

V nedeľu 22.mája 2011 sme sa prebudili do krásneho slnečného rána. Už okolo 10 hodine sme sa vybrali skupina vyše dvadsiatich cykloturistov z Podbiela na Cyklomagistrálu na Oravskú priehradu, kde bol plánovaný spoločný štart.

Magistrála Oravice

Skupinka prechádza po poľnej ceste (v pozadí Ostražica)

V Nižnej sa k nám pripojila ďalšia skupinka, ktorá sa s nami vydala po bočných a lesných cestičkách až do Tvrdošína. Privítali sme medzi nami na ich prvej cyklotúre aj Ivetu, Paľa a Ľubku. Pokračovali sme smerom okolo „Vyrovnávačky“ po starej ceste až do Štefanova, odkiaľ nás čakal už len kúsok na múr Oravskej priehrady.

Magistrála Oravice

Z múra Oravskej priehrady sme vyrazili smerom do Oravíc

Tu nás už čakal primátor Trstenej p. Ďubjak, ktorý nás osobitne privítal a po prezentácii všetkých účastníkov spoločne odštartoval takmer 130 členný pelotón. Počas trasy sa stúpania striedali s rovinami a krátkymi zjazdmi. Už pred Vitanovou sa začali nad nami objavovať ťažké búrkové mraky, z ktorých sa blískalo, hrmelo a sem tam aj popŕchalo.

Za Vitanovou sme sa zastavili v SKI Centre Vitanová, kde nás pohostil Ľubo K. Po krátkom oddychu a občerstvení sme sa vydali na záverečné kilometre do Oravíc. Tu nás už čakal chutný kotlíkový guláš, ktorý pripravili pre nás organizátori. Pri ňom sme nazbierali ďalšie sily do nasledujúcich kilometrov.

Stretli sme tu aj ďalšiu skupinku, rodinu Joštiakových, s ktorou sme pokračovali v ďalšom stúpaní na sedlo Borek. Toto záverečné stúpanie nám dalo všetkým poriadne zabrať. V sedle nás prekvapil okraj ďalšej búrky, takže sme museli prečkať dážď v lese. Potom nás už čakalo iba niekoľkokilometrové klesanie do Podbiela, kde sme oslávili ďalší krásny a úspešný prechod.

Magistrála Oravice

Panoráma zo štartu pri múre Oravskej priehrady

Magistrála Oravice

Pozri fotogalériu

Leave a Reply