opekačka na Petrovke

Petrovka

Pravá opekačka a nálada pri prístrešku na Petrovke

Dňa 17.apríla.2011 sme sa v hojnom počte zúčastnili výstupu na Petrovku. Krásne slnečné ráno nasvedčovalo tomu, že dnešný deň bude vydarený. Výstup na vrchol už každý z nás dôverne pozná, preto si každý rozloží sily, aby to úspešne zvládol. S krátkymi prestávkami na občerstvenie a vydýchanie sme sa blížili k vrcholu.

Petrovka

Mladá generácia turistov kráča s elánom do kopca

Paľo Kozáčik s Jožom Kanderkom sa rozhodli že si trošku nadbehnú, aby pripravili oheň, čo bolo veľmi rozumné, pretože každý z nás už bol veľmi hladný.

Petrovka

Opekané špeciality rozvoniavali všade navôkol

A tak, keď sme  všetci úspešne vystúpili na Petrovku, oheň už bol pripravený na nával  všelijakých dobrôt z našich batohov si našiel miesto na vybalenie a oddych.

Kým rodičia opekali  slaninku a klobásku svojim ratolestiam, oni sa zabávali strieľaním z praku a iných zbraní. Niektorí si stružlikali z dreva, iní si zasa užívali príjemné lúče slniečka.

Po krátkom oddychu a občerstvení sme sa vybrali na spiatočnú cestu, počas ktorej sa všetci príjemne zabávali a taktiež  zbierali liečivé byliny.

Koniec túry sme zakončili zostupom cez lyžiarsky vlek na futbalové ihrisko, kde sme všetci povzbudili našich hráčov v zápase proti Krivej. Myslíme, že s dnešnou  akciou boli všetci spokojní a príjemne unavení. TEŠÍME SA NA ĎALŠÍ ROČNÍK!!!

Ostražica

Panoráma na areál a prístrešok na Petrovke

Petrovka

Diskusia po opekačke pred odchodom

Petrovka

Pozri fotogalériu

Leave a Reply