Panoráma Podbiela
Panorámy Podbiela
Naši sponzori
Podbiel
Urbár Podbiel
SKI VITANOVA
PANASONIC
DREVODOM
AA-AUTODIELY
MK SPORT
OUTDOOR WORLD
Môj e-mail
Ľubomíra Kudzbelová kudzbelovalubka@centrum.sk

cyklotúra Zábiedovo-Prasatín

Zabiedovo

Chvíľka oddychu a občerstvenie Pod Lučivným

Dnes v nedeľu 29.apríla 2012 nám počasie naozaj vyšlo. Bolo hneď od rána krásne teplo (21,6 stupňov) a slnečno. Na oblohe nebolo ani mráčika. Na zastávke sa stretla pekná partia ľudí. Niektorí išli vyskúšať nové tátoše. Potešilo nás, že sa k nám pridali nový členovia a mládež.

Zabiedovo

Kristínka nás všetkých svojou kondíciou prekvapila

Z Podbiela sme štartovali štrnásti. Vyrazili sme po hlavnej ceste cez Nižnú, kde sa pridali ďalší štyria členovia. Pokračovali sme po ceste do Zábiedova. Cesta bola príjemná, vietor nám fúkal rovno do chrbta.

V Zábiedove sa pridali ďalší dvaja noví členovia. A tak sme v dvadsať člennej skupinke nasadili tempo cez dedinu Zábiedovo. A tu nás zrazu zastavilo stúpanie na Skorušiansky chrbát, ktoré sme museli absolvovať všetci pešo.

Keďže to bola prvá náročnejšia túra tejto sezóny, museli sme siahnuť hlbšie do našich zásob energie.Tu nás prekvapila Kristínka Kamodyová, ktorá mala síl na rozdávanie, stúpanie zdolala s úsmevom na tvári. Po náročnom stúpaní sme prišli Nad Studienky, tu sme si oddýchli a doplnili energiu.

Z tohto najvyššieho bodu už cesta pokračovala príjemnými hupáčikmi cez les až na vrch Nižňanského vleku. Odtiaľ sme si dali záverečný zjazd do Podbiela. Celá trasa mala príjemných 32km a trvala presne tri hodiny aj so zastávkami. Dúfame, že takéto krásne počasie nám vydrží celú sezónu.

Už sa tešíme na ďalšiu krásnu túru.  /Maja a Ľubo Kamodyovci/

Zabiedovo

Panoráma na okolie Skorušinského horizontu

Zabiedovo

Panoráma na okolie z nižnianskeho vleku

Zabiedovo

Pozri fotogalériu

Leave a Reply

Blahoželáme
Návštevnosť stránky
Návštevnosť krajín
free counters