Panoráma Podbiela
Panorámy Podbiela
Naši sponzori
Podbiel
Urbár Podbiel
SKI VITANOVA
PANASONIC
DREVODOM
AA-AUTODIELY
MK SPORT
OUTDOOR WORLD
Môj e-mail
Ľubomíra Kudzbelová kudzbelovalubka@centrum.sk

Dubovským chotárom

Dubovským chotárom

Spoločné foto bežkárov aj peších turistov dnešného prechodu

A znovu prišla sobota, ktorá bohatým snehom nám priala zúčastniť sa ďalšieho, už druhého lyžiarskeho prechodu. Tak nás cesta zaviedla dňa 21.januára 2012 už na XIII ročník prechodu DUBOVSKÝM CHOTÁROM.

Zobraziť trasu v cykloatlase online

Reliéf prechodu

Hneď pri zápise nás ponúkli malým hriatym, aby sme cestu lepšie zvládli. Na trať nás doprevádzala vôňa pripravovaného guľáša. Po prejdení mosta cez rieku Orava sa naša partia rozdelila na peších a bežkárov. Vosk nám sedel ešte z prechodu z Krivej. Pri prvom stúpaní nám Peťo menil trať, a tak ostatní stúpali, kde chceli. Čas nám prial a tak padlo mnoho veselých poznámok.

Dubovským chotárom

Maja, Monika a David absolvovali prechod pešo

Po krátkom rozbehnutí po trati sme sa dostali k prístrešku pri Črtaši, kde padol dobre čaj a posedenie pri harmonike s pešími účastníkmi.

Cesta pokračovala ďalej prudkým stúpaním. Tu sme uvideli odstavený malý autobus, ktorým sme sa chceli odviezť. No pľuhák jeden, bol to len šrot. Nezostávalo nám nič iné, len sa vydriapať na vrch zvaný Jastrabie. Odtiaľto už bolo len malé stúpanie ku Trom sosnám.

Tu sa zjedlo, čo bolo ešte v batohoch a hybaj dolu svahom, kde sa dalo vyšantiť, ako kto chcel, až do kultúrneho domu na už tak očakávaný guláš. Po dobrom guláši nám zahrali ľudoví muzikanti, a tak sa ozýval po celej sále spev.

Keďže kolega Juraj nemohol odísť domov bez tancovačky, povykrúcal naše ženy, a tak sme už mohli spokojne cestovať domov s množstvom zážitkov. /P.Žuffa/

Dubovským chotárom

Pozri fotogalériu

Leave a Reply

Blahoželáme
Návštevnosť stránky
Návštevnosť krajín
free counters