Panoráma Podbiela
Panorámy Podbiela
Naši sponzori
Podbiel
Urbár Podbiel
SKI VITANOVA
PANASONIC
DREVODOM
AA-AUTODIELY
MK SPORT
OUTDOOR WORLD
Môj e-mail
Ľubomíra Kudzbelová kudzbelovalubka@centrum.sk

výstup na Giewont

Giewont

Panoráma z vrcholu Giewontu na Zakopané a okolie

V sobotu 30.júna 2012 sa Cykloturistický klub vybral na dlho plánovanú akciu na Giewont (1895 m n.m.). Ráno nás čakal autobus pri obecnom úrade, ktorý nás zaviezol na začiatok našej trasy.

Giewont

Pohľad na Zakopané z Giewontu

Počasie vyšlo na jednotku, slniečko krásne svietilo, niektorých dokonca aj spálilo. Chodníček začal cez les, pokračoval cez lúku až sme sa postupne dostávali do vyšších miest a nastupovali skaly s kosodrevinou. Strmý skalnatý chodníček nás síce potrápil, ale s úsmevom na perách sme ho zvládli.

Dostali sme sa na rázcestie a už sa nám pred očami zjavil pohľad na majestátny kríž na vrchu Giewontu. Občerstvili sme sa a plný nových síl sme sa vydali na zdolávanie posledných metrov. Niektorých potešil, iných zaskočil pohľad na reťaze, ktoré sa tiahli až ku vrcholu.

  So zaťatými zubami a roztrasenými nohami sme to vyšli a už sa nám ukázal pohľad na Zakopané. Spapali a vypili sme čo sme mali, aby cestou dole nás nič neťažilo. Pofotili sme sa a hor sa na zdolávanie cesty nadol.

Trasa nadol bola krásna, pretekal tam priezračný horský potôčik u ktorého sme sa osviežili. Prvotne bola naplánovaná aj prehliadka Zakopaného, avšak sme boli všetci unavení, tak nápad padol. Vyfotili sme sa iba pri skokanskom mostíku, kde na nás už čakal autobus.

Zmorení, ale plný nových zážitkov, sme sa viezli domov. /Nikola a Dušan Franko/

Zobraziť trasu v cykloatlase online

Giewont

Panoráma na sivý masív v Poľských Tatrách

Giewont

Panoráma z Giewontu na Koscielisko a Zakopané

Giewont

Pozri fotogalériu

výstup na GIEWONT (30.júna 2012)

Leave a Reply

Blahoželáme
Návštevnosť stránky
Návštevnosť krajín
free counters