Panoráma Podbiela
Panorámy Podbiela
Naši sponzori
Podbiel
Urbár Podbiel
SKI VITANOVA
PANASONIC
DREVODOM
AA-AUTODIELY
MK SPORT
OUTDOOR WORLD
Môj e-mail
Ľubomíra Kudzbelová kudzbelovalubka@centrum.sk

26.ročník Podbielanskou Magurou

Oravská Magura

Stretnutie účastníkov prechodu pri Koniarke

V sobotu 4.februára 2012 sme sa stretli už po 26.krát na lyžiarsko-turistickom prechode Podbielanskou Magurou.  Snehu tento rok napadlo mimoriadne veľa, vyše jedného metra a k tomu hlásili minoriadne silné mrazy. Veď ešte včera bolo -250C.

Zobraziť trasu v cykloatlase online

Reliéf prechodu

Preto sa organizátori rozhodli pripraviť pre peších iba jednu trať a to po ceste až ku Koniarke. Pri prezentácii sa podávalo účastníkom niečo na zahriatie a sladkosť pre doplnenie energie. Organizátori sa tu zohrievali pri malej vatričke, ktorá horela vo vedre.

Oravská Magura

Pri zasneženom prístrešku na Petrovke

Kým peší turisti pokračovali po ceste smerom do Magury, bežkári kráčali Hore Červeným, kde prechádzali krásnou zasneženou prírodou až na Petrovku. Tu ich zastihol silný vietor, ktorý v spolupráci so silným mrazom prechádzal až pod kosti. Niektorým primrzli očné viečka, iným palce. Všetci prišli poriadne vyštípaní ku prístrešku. Tvrdili, že tam muselo byť aspoň “-2000C”. Tu sa zohriali pri ohníku, aby mohli pokračovať ďalej.

Niektorí pokračovali až na horizont Magury ďalej cez Šubovku, ostatní sa spustili po ceste ku Koniarke, kde ich čakalo príjemné posedenie vo vykúrených priestoroch. Preto veľká vďaka patrí Urbáru v Podbieli, ktorý nám poskytol tieto priestory. Pre peších turistov ešte ráno prehŕňal trasu obecný traktor, ktorý s vypätím všetkých síl dorazil až ku Koniarke.Tu sa zišla takmer stovka účastníkov prechodu, ktorí si zaspievali, opiekli si slaninu, či klobásu, zohriali sa a potom sa vybrali na cestu späť do Podbiela, kde ich čakalo občerstvenie, tombola a posedenie pri hudbe.

Na túto akciu prispeli nasledovní sponzori, bez ktorých by sa len ťažko dala takáto akcia zorganizovať. Sú to: Obecný úrad Podbiel, Urbár Podbiel, Pavol Tmák, Mäsiarstvo Matláková, VIKON, s.r.o. . /Ľ.Franko/

Oravská Magura

Prostredie okolo vyhriatej chaty Koniarka

Oravská Magura

Posedenie pri tombole v kultúrno-športovej hale v Podbieli

Oravská Magura

Pozri fotogalériu

Leave a Reply

Blahoželáme
Návštevnosť stránky
Návštevnosť krajín
free counters