Panoráma Podbiela
Panorámy Podbiela
Naši sponzori
Podbiel
Urbár Podbiel
SKI VITANOVA
PANASONIC
DREVODOM
AA-AUTODIELY
MK SPORT
OUTDOOR WORLD
Môj e-mail
Ľubomíra Kudzbelová kudzbelovalubka@centrum.sk

Silvestrovská kapustnica

Červená skala

Pohľad na zimnú panorámu Podbiela z Červenej skaly

Posledný deň v roku 31.decembra 2011 sme sa už po 4.krát stretli pri Silvestrovskej kapustnici na Červenej skale. V noci nám napadlo asi 5 cm snehu, takže ráno sme sa zobudili do bielej zasneženej krajiny. Už ráno sme sa vybrali s kotlíkom na Červenú skalu, kde nám pomohol Paľo, ktorý nám vyviezol hore väčšiu časť materiálu.

Zobraziť trasu v cykloatlase online

Počasie bolo príjemné. Niekedy husto snežilo, potom zasa vyšlo slnko, no bolo úplné bezvetrie. Dušan pripravil drevo na vatru a pod kotlík, Paľo s Peťom už vlievali kapustnicu do kotlíka, no a keď ľudia začali postupne prichádzať, Jozef ich vítal pohárikom, ktorý padol vhod po náročnom stúpaní.

Červená skala

Občerstvenie na Červenej skale

Čím viac ľudí sa zhromažďovalo na Červenej skale, tím bolo veselšie. Deti si našli kopček z ktorého sa spúšťali a tešili sa z nového snehu.

Kým sa kapustnica pomaly varila, pridával každý do kotlíka chutné údené klobásky, ktoré sme predtým vždy ochutnávali. Všetky boli výborné. Postupne začala nálada gradovať a začali sme aj spievať. Zišlo sa tu množstvo ľudí (cez 70 účastníkov) a to nielen z Podbiela, ale aj z okolitých dedín, ba aj zástupcovia z Moravy.

Okolo obeda bola kapustnica hotová a mohla sa podávať. Bola výborná a každého príjemne zohriala. Potom sme si ešte zaspievali a postupne sme sa začali pripravovať na zostup. Zostup bol taktiež náročný, nohy nám sem tam zdvihlo a aj keď nechtiac, aj my starší sme absolvovali zostup na zadku.

Nakoniec sme šťastlivo zišli do dediny, kde sme sa ešte zastavili na domácej zabíjačke u Ľuda, ktorý pre nás pripravil chutné špeciality. Takto sme strávili začiatok Silvestra v roku 2011 a pripravovali sa na privítanie Nového roka 2012.

Červená skala

Pozri fotogalériu

Leave a Reply

Blahoželáme
Návštevnosť stránky
Návštevnosť krajín
free counters