Panoráma Podbiela
Panorámy Podbiela
Naši sponzori
Podbiel
Urbár Podbiel
SKI VITANOVA
PANASONIC
DREVODOM
AA-AUTODIELY
MK SPORT
OUTDOOR WORLD
Môj e-mail
Ľubomíra Kudzbelová kudzbelovalubka@centrum.sk

II.ročník cyklistické preteky

Spoločné foto veteránov

Spoločné foto veteránov

V nedeľu 6.júna 2010 Cykloturistický klub Podbiel spoločne s Obecným úradom v Podbieli zorganizoval už II. ročník cyklistických pretekov. Počasie bolo slnečné a teplé, takže všetko nasvedčovalo tomu, že sa tu dnes stretne veľa pretekárov. Program začal už tradične jazdou na starých bicykloch po uliciach obce Podbiel. Účastníci sa predviedli v dobovom oblečení a na starých bicykloch. Vek bicyklov siahal aj cez 50 rokov. Bol to jedinečný zážitok nielen pre nás účastníkov, ale určite aj pre množstvo ľudí, ktorí nás vítali a povzbudzovali počas trasy. Medzi tých, ktorí najlepšie vystihli minulosť patril aj Ľuboš Dreveniak. Tí najlepší dostali krásne poháre a diplomy. No musím poďakovať všetkým (21 účastníkom), ktorí krásne vystihli naše predchádzajúce generácie.

Cyklistická časovka

Cyklistická časovka

Potom nasledoval hlavný program “Cyklistická časovka” v dĺžke 450 m, ktorej reliéf smeroval mierne do kopca. Zišlo sa tu 47 pretekárov v 14-tich kategóriách. Každý sa snažil dosiahnuť čo najlepší čas. Najrýchlejším pretekárom sa stal opäť tak ako v minulom ročníku Pavol Žuffa, ktorý si k tomu ešte zlepšil svoje maximum z minulého roka o vyše 1 sekundu. (zo 43,25 sekundy na 42,16 sekundy). Všetci účastníci dostali zadné blikacie svetlo, ktoré môžu využiť pri zníženej viditeľnosti a ktoré určite zvýši našu bezpečnosť na cestách.

Beseda s políciou

Beseda s políciou

Po cyklistickej časovke zavítal medzi nás náš člen, policajt Juraj Matúch, ktorý oboznámil všetkých účastníkov o pravidlách cestnej premávky. Milo prekvapil nielen nás, ale hlavne všetky deti. Pripomenul ako sa máme správať na ceste, čo všetko má obsahovať bicykel a ako má byť vybavený cyklista.

Jazda zručnosti

Jazda zručnosti

Nakoniec si všetci mohli vyskúšať svoju zručnosť na trati, kde sa nachádzalo množstvo prekážok. Po skončení pretekov boli odmenení všetci pretekári sladkou odmenou. Tí najlepší získali pekné diplomy, medaile a sošky.  Ďakujeme všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k hladkému priebehu pretekov a tým, ktorí zabezpečovali bezpečnosť pretekárov. Taktiež ďakujeme sponzorom týchto pretekov: Obecnému úradu v Podbieli a MK-Šport Nižná.

Výsledky II. ročníka cyklistických pretekov…….tu…..

Pozri fotogalériu staré bicykle

Pozri fotogalériu staré bicykle

Pozri fotogalériu preteky

Pozri fotogalériu preteky

Leave a Reply

Blahoželáme
Návštevnosť stránky
Návštevnosť krajín
free counters