posedenie pri guláši

Regina po zdolaní Klinkovho vŕšku v Habovke

Regina po zdolaní Klinkovho vŕšku v Habovke

V nedeľu 12.septembra 2010 nás čakala príjemná akcia, posedenie členov Cykloturistického klubu Podbiel pri guláši. Po predchádzajúcich daždivých dňoch sme sa ráno zobudili do príjemného dňa, kedy nepršalo a bola veľká nádej, že vyjde aj slnko. Ráno sme sa rozdelili na tri partie.

Mapa prechodu

Mapa prechodu

Reliéf prechodu Or. Magurou

Reliéf prechodu Or. Magurou

Jedna skupinka, tá, ktorej adrenalín nie je cudzí, vyštartovala smerom na Zemiansku Dedinu a cez Oravskú Maguru prešli horským prostredím späť do Podbiela. Po ceste nazbierali ešte aj zopár jesenných hríbov.


Mapa prechodu

Mapa prechodu

Reliéf prechodu do Zuberca

Reliéf prechodu do Zuberca

Druhá skupinka vyštartovala smerom na Zuberec, kde zmenila kurz na Oravice a cez rázcestie Habovka Blatná sa vrátili späť do Habovky a do Podbiela. Niektorí si to “vybehli” až do sedla Borek, kde sa dostali až takmer nad nízku oblačnosť. V Tatrách panovalo krásne slnečné počasie, no v dolinách sa nízka oblačnosť udržiavala po celý deň.

Súťaž v streľbe lukom

Súťaž v streľbe lukomPosedenie pri guláši pod altánkom

Posedenie pri guláši pod altánkom

Tretia skupinka sa už pustila do varenia gulášu, opekanie klobásy, pripravila stoly a výzdobu, aby si unavení cyklisti, vracajúci sa z náročných cyklotúr mali kde sadnúť, oddýchnuť si a niečo chutné zajesť. Guláš bol výborný, klobáska bola ugrilovaná pekne do červena, takže všetci boli veľmi spokojní.

Súťaž v streľbe zo vzduchovky

Súťaž v streľbe zo vzduchovky

Ďeťom sa tu všetko nesmierne páčilo, veď sme súťažili v streľbe zo vzduchovky a zo vzduchových pištolí na terč, mali sme aj originálny luk so šípmi a terčom. Bolo to niečo nové a veľmi sa pri to zabavili nielen deti, ale aj dospelí. Ďalej sme hrali volejbal, futbal atď.. Pod altánkom sme si aj zanôtili a zaspomínali na začiatky Cykloturistického klubu Podbiel. No a už teraz sa tešíme na ďalší guláš, ktorý bude opäť o rok.

Výsledky streleckých súťaží  tu……..


Pozri fotogalériu

Pozri fotogalériu

Leave a Reply