Panoráma Podbiela
Panorámy Podbiela
Naši sponzori
Podbiel
Urbár Podbiel
SKI VITANOVA
PANASONIC
DREVODOM
AA-AUTODIELY
MK SPORT
OUTDOOR WORLD
Môj e-mail
Ľubomíra Kudzbelová kudzbelovalubka@centrum.sk

chata Látaná

Cestou na chatu Látaná

Spoločné foto na trase na chatu Látaná

V sobotu 27.marca 2010 sme sa vydali do Roháčov na chatu Látaná, na rozlúčku so snehom, ktorú organizovali turisti z Nižnej. Počasie ráno nevyzeralo najlepšie. Veď ešte zavčasu ráno silno pršalo a sami sme neverili, či sa počasie umúdri. No postupne začalo vykúkať slniečko a nám svitla nádej. Desiati členovia sme sa vydali na trasu dlhú 6 km. Tí najmladší sa chceli ešte poslednýkrát ukázať na bežkách, no málo snehu a ľad im v tom zabránil. Sneh bol iba v niektorých úsekoch, a tak sa len veľmi ťažko šľapalo na bežkách. Ako sme sa pomaly blížili ku chate, slnko bolo čoraz silnejšie a tak sme sa chvíľu aj opaľovali. Veď už je tu jar a slnko je čoraz teplejšie. Pred chatou nás už vítala ďalšia naša členka Erika, ktorá si spolu s Dankou privstala. V chate už vládla veselá nálada. Spievalo sa za doprovodu gitary a na stoloch voňali všelijaké dobroty. Chatár Bohdan nás pekne privítal a pohostil chutným gulášom. Tu sme sa najedli, napili, trochu si oddýchli, zaspievali si a potom sme sa vydali na spiatočnú cestu. Julka s Dávidom si zapli bežky a bočným chodníkom sa rozhodli prešľapať po pravdepodobne poslednom snehu tejto zimy. Ostatní pešo zdolávali spiatočnú cestu a pri tom spomínali na veselé príhody. Na chate Zverovka sme sa ešte zastavili na malé občerstvenie a potom sme už naše autá nasmerovali do Podbiela. Tak sme prežili poslednú zimnú tohtoročnú akciu.

Panoráma Západných Tatier zo Zverovky

Pozri fotogalériu

Pozri fotogalériu

3 Responses to “chata Látaná”

  • Normálne Vám závidim, že ste mali koncom marca ešte sneh.

    Teraz sa ledva začal február a už máme po zime.

  • No je to škoda. Lebo kým v roku 2009 bolo tu v tomto období okolo jeden a pol metra snehu, v roku 2010 to bolo už výrazne menej. No a ktohovie, čo bude v tomto roku.

  • Ľubka:

    Tohto roku som sa zúčastnila prechodu ….nie len, že nám prialo počasie…ale i túra bola bez snehu…a tá pohoda na chate ….”Látaná”……..jedlo …a pitie…..niet čo dodať….môžu nám len závidieť….čo sa toho nezúčastnili…..:-)

Leave a Reply

Blahoželáme
Návštevnosť stránky
Návštevnosť krajín
free counters