Bielopotockým horizontom

Bielopotockým horizontom

Panoráma na účastníkov prechodu Bielopotockým horizontom na Roviankách

Po upršanej noci nás v sobotu ráno 12.februára 2011 čakalo snežené prebudenie a tak sme sa mohli vybrať na náhradnú zimnú turistickú akciu, 24. ročník Bielopotockým horizontom. Tento krát bolo znovu málo snehu a tak sme prechod museli uskutočniť peši na Rovienky.

Bielopotockým horizontom

Počas výstupu vládla veselá nálada

Bielopotockým horizontom

Muzikanti sa starali o dobrú náladu

Počasie nám prekvapivo prialo, slniečko nám hrialo, chrbát a hlavy nám trochu chladil vietor. Tempo nám prekvapivo udávali naše ženy. Prechodili sme aj okolo ohrady diviakov, ale žiadnych sme nevideli. Len nás.

Po príchode na Rovienky sme našli stôl pri našom kolegovi z práce a tak začala prírodná hostina. Dobre nám padla aj podávaná kapustnica na naše trochu prechorené hrdlá. Atmosféru spríjemňovala ľudová hudba Kováčovcov. Milým prekvapením bolo aj to, že sa začali schádzať aj ďalší naši členovia a rodáci. Skoro sme sa cítili ako doma. Takto sme si mohli aj veselo zaspievať.

No ale všetko dobré musí skončiť a tak poďme naspäť dolu. V sále sme sa hostili klobásou z Vitanovej a zapíjali aj teplým čajom. A v príjemnej atmosfére sa čakalo na bohatú tombolu. Nám nejak šťastie neprialo, až na nášho predsedu, ktorý vyhral sadu energetckých nápojov. Tak sme sa smiali, že naše výkony ešte porastú. Zábava len začínala, ale po minulej skúsenosti sme sa pobrali domov, kde nás v nálade odviezol náš kamarát Juraj. A tak máme ďalšiu čiarku v turistickom kalendári.

Bielopotockým horizontom

Logo prechodu

prechod podbielanskou Magurou

Pozri fotogalériu

Leave a Reply