Panoráma Podbiela
Panorámy Podbiela
Naši sponzori
Podbiel
Urbár Podbiel
SKI VITANOVA
PANASONIC
DREVODOM
AA-AUTODIELY
MK SPORT
OUTDOOR WORLD
Môj e-mail
Ľubomíra Kudzbelová kudzbelovalubka@centrum.sk

Pieniny 2011

Pieniny

Panoráma Pieninských vrchov počas poslednej túry

V dňoch od 1.-4.septembra 2011 sme spoločne s rodinami zorganizovali turistické putovanie po Pieninskom národnom parku. Hneď prvý deň po príchode do Červeného Kláštora sme sa vybrali na prvú túru, ktorej cieľom bola vyhliadka Tri Koruny. Toto skalné bralo sa vypínalo v mohutnom masíve Pieninského parku Narodowego. Postupne sme zdolávali prevýšenia v krásnej prírode za krásneho slnečného počasia.

Navštívili sme zrúcaninu Pieninského zámku a postupne sme sa po horských chodníkoch približovali k vyhliadke na Troch Korunách. Táto vyhliadka bola síce platená, ale stálo to za to. Ku vyhliadke boli urobené schody, ktoré nás doviedli na plošinu, z ktorej bol nádherný výhľad. Aj keď sa nám z tej výšky sem tam klepali kolená, boli sme všetci očarení. Potom nás už čakalo klesanie naspäť do Červeného kláštora. Večer nám Dušan urobil super diskotéku, kde sme sa všetci zabavili.

Pieniny

Mapa Pieniny 1 deň

Pieniny

Reliéf Pieniny 1 deň

Červený Kláštor-Podlazce-Zamkowa-Przel Szopka-Tri Koruny-Podlazce-Červený Kláštor

Pieniny

Mapa Pieniny 2 deň

Pieniny

Reliéf Pieniny 2 deň

Červený Kláštor-Sokolica-Sceriazik-Balkov Gron-Przel Szopka-Podlazce-Červený Kláštor

Pieniny

Mapa Pieniny 3 deň

Pieniny

Reliéf Pieniny 3 deň

Červený Kláštor-Podlazce-Lesnica-Targov-sedlo Cerka-Podlazce-Červený Kláštor zámok-Červený Kláštor

Druhý deň sme sa opäť zobudili do krásneho rána. V tento deň sme mali naplánovaný rafting spojený s turistikou. Všetci 42 účastníci sme sa na piatich raftoch vybrali splaviť 10 kilometrový úsek Dunajcom. Po trase sme sa zabávali „bojmi“ medzi jednotlivými člnmi, kedy bol každý do nitky mokrý, kúpaním sa v rieke, veslovali sme niekedy z plných síl. To všetko sa najmä deťom veľmi páčilo.

Pieniny

Pred splavom Dunajca na rafte

Po odovzdaní člnov, nás čakal milý prievozník, ktorý nás previezol na druhú stranu rieky. Odtiaľto nás čakalo nesmierne náročné stúpanie na ďalšiu vyhliadku Sokolica, kedy sme na krátkom úseku museli prekonať veľké prevýšenie. No nevzdali sme to, a tak sme sa mohli tešiť z ďalšieho nádherného výhľadu zo Sokolice na kaňon Dunajca, ktorý bol posiaty desiatkami pltí a člnov.

Pokračovali sme hrebeňom, kde sme zdolávali ďalšie bralá a spoznali sme ďalšie vyhliadky. Na pekne vykosených lúkach sme si „zdriemli“, nabrali nové sily a tak sme sa ďalším kaňonom dostali naspäť do Červeného Kláštora. Večer nás zabával pri ohníku Jozef so svojou gitarou, kde sme si všetci zaspievali a všade navôkol rozvoniavala grilovaná klobáska.

Pieniny

Cyklotúra okolo rieky Dunajec

Tretí deň nás opäť čakalo slnečné počasie a tak sme sa rozhodli skombinovať cyklistiku s turistikou. Niektorí už museli odcestovať, ale aj tak sme sa 34 účastníci vybrali na bicykloch kaňonom okolo rieky Dunajec až do Lesnice, kde sme nechali bicykle, občerstvili sa a vybrali ďalej turistickým chodníkom smerom na vyhliadku Targov. Tu sme už lesom a lúkami pokračovali až na zámok do Červeného Kláštora, kde sme si vypočuli históriu a život mníchov na zámku. Večer nám opäť Dušan pripravil diskotéku, potom sme si zaspomínali na predošlé dni pri prezentácii fotiek a videa a tak sme ukončili posledný večer v Pieninách.

Na štvrtý deň ráno sme sa už vracali domov, no zastavili sme sa ešte na prehliadke hradu Nedzica a na múre priehrady. Tu sme už iba konštatovali, že táto akcia bola veľmi vydarená, počasie a ubytovanie bolo výborné. Deti spomínali, že to bola krásna dovolenka spojená s ukončením prázdnin. Tešíme sa už na ďalšiu spoločnú akciu.

Pieniny

Panoráma z vyhliadky na Troch Korunách

Pieniny

Panoráma na podvečerné posedenie v jednej zo spoločenských miestností

Pieniny

Panoráma zo zámku v Červenom kláštore

Pieniny

Panoráma zo zámku v Červenom kláštore

Pieniny

Pozri fotogalériu

Leave a Reply

Blahoželáme
Návštevnosť stránky
Návštevnosť krajín
free counters