Panoráma Podbiela
Panorámy Podbiela
Naši sponzori
Podbiel
Urbár Podbiel
SKI VITANOVA
PANASONIC
DREVODOM
AA-AUTODIELY
MK SPORT
OUTDOOR WORLD
Môj e-mail
Ľubomíra Kudzbelová kudzbelovalubka@centrum.sk

opekačka na Petrovke

Petrovka

Chvíľka oddychu a občerstvenie Pod Lučivným

 

V sobotu 22.4.2012 sme sa vybrali na druhú pešiu túru v tomto roku. Ráno nás príjemne privítalo slnečné jarné počasie. Zbalili sme si desiatu, klobásky a hor sa na zdolávanie prvých kilometrov.

Petrovka

Opekanie špecialít na Petrovke

Začiatok nás všetkých potrápil, pretože trasa začala do strmého kopca. S úsmevom na perách sme to zvládli. Náladu nám spríjemňovali jarné kvietky, ktoré sme zbierali do papierových vrecúšok na čaj.

Po niekoľkých prestávkach, kde sme sa občerstvili a pofotili, sme už boli na Petrovke. Obloha bola vyjasnená a mohli sme sa kochať výhľadom na  Západné Tatry. Dolu Petrovkou nás poháňala nesmierna chuť na opečenú klobásku a slaninnu.

Po príchode ku ohnisku nás už čakala rodina Maťaťových, ktorí tu vyšli na aute. Mali sme po probléme so zakladaním ohňa. Už sme len vybrali všetko príslušenstvo na zahnanie hladu a začali sme opekať. Poctivo sme všetko zjedli a vypili a s prázdnymi ruksakmi, ale zato s plnými bruchami sme sa vybrali naspať smerom na novú poľovnícku chatu. Nazbierali sme ešte niekoľko podbeľov a pri chate sme si dali krátku prestávku.

Oddýchnutí a plní energie, ktorú sme načerpali v krásnej podbielanskej prírode, sme sa pomaličky dostávali do dediny cez vlek. Nedeľné poobedie v kruhu príjemných ľudí dopadlo na výbornú a už sa tešíme na ďalšie prechody.  /N.Franková/

Petrovka

Prostredie pri prístrešku na Petrovke, kde si môžete oddýchnuť

Petrovka

Panoráma na ešte stále zasnežené Západné Tatry

Petrovka

Pozri fotogalériu

Leave a Reply

Blahoželáme
Návštevnosť stránky
Návštevnosť krajín
free counters