Panoráma Podbiela
Panorámy Podbiela
Naši sponzori
Podbiel
Urbár Podbiel
SKI VITANOVA
PANASONIC
DREVODOM
AA-AUTODIELY
MK SPORT
OUTDOOR WORLD
Môj e-mail
Ľubomíra Kudzbelová kudzbelovalubka@centrum.sk

cyklotúra do Kalamien

Kalameny

Panoráma termálneho prameňa v Kalamenoch

Dňa 17.júla 2011 bol opäť krásny deň a tak sme sa vybrali na cyklotúru do Kalamien. Do Chlebníc to bola pohodová jazda takmer po rovinke. No za Chlebnicami nás už čakalo náročnejšie stúpanie. Slnko svoje lúče opieralo o naše čelá z ktorých pot poriadne tiekol. Aj Dušanove koleso už malo toho dosť a tak si duša trochu vydýchla. No nie nadlho, lebo Dušan spolu s Milošom ju vymenili za druhú.

Ostrý Roháč

Spoločné foto na Troch Sosnách

Na kopci nás už čakala skupinka, ktorá vybehla nahor ako víchor. Tu sme si oddýchli a pokračovali sme poľnou cestou poza Malatinú, kde sa konali Bačovské dni, až do sedla, odkiaľ sme sa pustili dolinou až priamo k termálnemu prameňu v Kalamenoch.

Niektorí neodolali teplej vode v ktorej si uvoľnili svoje svaly, ďalší sa občerstvili a ostatní iba tak relaxovali a sledovali okolie. Po výdatnom kúpeli nás čakal výdatný obed v Bešeňovej.  Tu sme doplnili hlavne pitný režim, ktorý v takomto horúcom počasí netreba podceňovať.

Odtiaľto sa nám veľmi ťažko odchádzalo, no po prvom stúpaní sme boli opäť vo forme. Zastavili sme sa až na múre nádrže Liptovská Mara, odkiaľ bol výborný výhľad. Kúpalo sa tu množstvo ľudí a nám už len veľmi málo stačilo, aby sme aj my do tej vody skočili. No ponáhľali sme sa ďalej smerom do Malatinej, kde ešte stále prebiehali Bačovské dni. Tu sme sa občerstvili žinčicou a v miestnom pohostinstve pivečkom.

Z Malatinej sme sa horskými lúkami okolo Pribiša dostali až do Dolnej Lehoty, odkiaľ sme nabrali kurz Podbiel. A tak sme šťastlivo, vykúpaní a unavení ukončili dnešný slnečný a teplý deň.

Kalameny

Panoráma na okolie po zdolaní stúpania pred Malatinou

Kalameny

Panoráma na okolie pred zjazdom okolo Pribiša

Kalameny

Panoráma na okolie Liptovskej Mary z priehradného múra

Kalameny

Panoráma po občerstvení v Bešeňovej

Kalameny

Panoráma od Troch Sosien na zjazd, ktorý nás čaká

Kalameny

Panoráma na okolie z Malatinej

Kalameny

Cykloturisti z Podbiela v termálnom prameni Kalameny

Kalameny

Panoráma z trasy z Liptovskej Mary do Malatinej

Kalameny

Odpočinok v krásnom prostredí Oravy

Kalameny

Pozri fotogalériu

Leave a Reply

Blahoželáme
Návštevnosť stránky
Návštevnosť krajín
free counters