Panoráma Podbiela
Panorámy Podbiela
Naši sponzori
Podbiel
Urbár Podbiel
SKI VITANOVA
PANASONIC
DREVODOM
AA-AUTODIELY
MK SPORT
OUTDOOR WORLD
Môj e-mail
Ľubomíra Kudzbelová kudzbelovalubka@centrum.sk

prechod Erdútky Or.Lesná

Oravská Lesná

Pohľad na trať prechodu po vystúpení zo sedačkovej lanovky

A prišla sobota 10.marca 2012 a nás čakala posledná a zároveň najvzdialenejšia lyžiarsko-turistická akcia v Oravskej Lesnej. Už ráno naznačovalo, že počasie bude ďalším našim kamarátom.

Oravská Lesná

Partia podbielanských bežkárov

Po príchode nás trošku zaskočilo zvýšené štartovné. No po prvom bolestnom sme na to zabudli. Trať oproti minulým rokom trochu pozmenili pre predchádzajúce povodne. Tak sme sa pobrali najkratšou cestou na vlek vyskúšať si techniku. Peťo bol z toho zaskočený. Chodieval prvý a zrazu bol posledný.

Po malom pohostení nás sedačkovou lanovkou vyviezli na vrchol. Trať tu bola upravená ratrákom. Tu Paľo s Jožom si chceli dokázať rýchlosť korčuľovania. Po trase sme sa tešili z krásnej slnkom zaliatej, bohato snehom obdarenej krajine. Tu nás čakala druhá občerstvovacia stanica s párkami a hriatym. A tu sme už vedeli, že do cieľa je už blízko.

Tak sme trasu prešli pomerne rýchlo a zvyšok času sme tak mohli dlhšie stráviť pri kapustnici, pečienke a klobáske. Podávané víno nám dodávalo náladu. A tak bežky môžeme zavesiť na klinec a čakať na ďalšiu zimu. /P.Žuffa/

Oravská Lesná

Počas prechodu nás čakalo krásne a príjemné prostredie

Oravská Lesná

360 stupňová panoráma pri vleku v Oravskej Lesnej

Oravská Lesná

Pozri fotogalériu

Leave a Reply

Blahoželáme
Návštevnosť stránky
Návštevnosť krajín
free counters