Panoráma Podbiela
Panorámy Podbiela
Naši sponzori
Podbiel
Urbár Podbiel
SKI VITANOVA
PANASONIC
DREVODOM
AA-AUTODIELY
MK SPORT
OUTDOOR WORLD
Môj e-mail
Ľubomíra Kudzbelová kudzbelovalubka@centrum.sk

Štefanský výstup

Ťatliakova chata

Príprava pred výstupom pri lyžiarskom stredisku Roháče-Spálená

Dňa 26.decembra 2011 sa už každoročne niekoľko desiatok rokov koná Štefanský výstup na Ťatliakovu chatu. Tento rok bolo počasie pochmúrne. V dolinách pršalo, no vyššie bolo chladnejšie a tak padal dážď so snehom. No aj napriek horšiemu počasiu sa tu zišlo niekoľko stoviek vyznávačov zimných výstupov.

Začínali sme od parkoviska pri lyžiarskom stredisku Roháče-Spálená. Studenou dolinou sme pokračovali úzkym chodníkom v snehu. Čím vyššie sme sa dostali, tým aj snehu pribúdalo. Pri Ťatliakovej chate to bolo už okolo 50 cm snehu.

Ťatliakova chata

Občerstvenie pri parkovisku

Počas výstupu sme mali niekoľko občerstvovacích staníc. David sa vybral na bežkách a hlavne cestou späť, keď sa už iba spustil, sme mu všetci závideli.

Pri Ťatliakovej chate sme sa poriadne najedli, navštívili Ťatliakove jazero, okolo ktorého sa zhromaždilo množstvo ľudí. Čakali sme aj husličkárov, ktorí vždy navodia veselú náladu, no dočkali sme sa akurát Peťa, ktorého spev bolo už zďaleka počuť.

Keďže sme boli trochu zmoknutí a začínalo nám byť zima, vybrali sme sa na cestu späť. Počas zostupu na niektorí členovia vrátili do mladších časov a pripomenuli si tú pravú “guľovačku”. Hlavne deťom sa to nesmierne páčilo.

A tak mokrí, zasnežení a vyštípaní snehom sme sa vrátili z ďalšej veľmi vydarenej akcie.

Ťatliakova chata

Pozri fotogalériu

Leave a Reply

Blahoželáme
Návštevnosť stránky
Návštevnosť krajín
free counters