Panoráma Podbiela
Panorámy Podbiela
Naši sponzori
Podbiel
Urbár Podbiel
SKI VITANOVA
PANASONIC
DREVODOM
AA-AUTODIELY
MK SPORT
OUTDOOR WORLD
Môj e-mail
Ľubomíra Kudzbelová kudzbelovalubka@centrum.sk

okolo Oravskej priehrady

Oravská priehrada

Opekačka na kopci Grapa

V nedeľu 13.mája 2012 sme absolvovali spoločne s nižnianskymi turistami-cyklistami ďalšiu cyklotúru „Okolo Oravskej priehrady“. Trasa viedla cez Trstenú, Jablonku, Bobrov, Klin a Tvrdošín. Bonusom pre túto akciu bola účasť Slovenskej televízie, ktorá si vybrala túto cyklotúru do reportáže TELEVÍKEND.

Oravská priehrada

Príprava pred dnešnou cyklotúrou

Počasie bolo veľmi chladné, no napriek tomu sa vydalo na trať vyše desiatka cyklistov. Po prekročení hraníc sme niekoľko kilometrov strávili v Poľskej republike. Na Slovensko sme sa vrátili cez bývalý hraničný prechod v Bobrove. V tejto obci sme navštívili „Kalváriu“, kde bolo krásne prostredie a kde väčšina z nás bola po prvý krát.

Pokračovali sme smerom do ďalšej oravskej obce Klin, kde nás čakal hlavný bod programu „opekačka“ na kopci Grapa, kde sa nachádza 9,5 metrová socha Krista a socha, ktorá je takmer identická so sochou v brazílskom meste Rio de Janeiro a socha Jána Pavla II.

No tento kopec nám dal poriadne zabrať, keďže naň viedla dosť strmá cesta. No i napriek tomu sa niektorým cyklistom podarilo vyšľapať na bicykli až ku soche, čo je poriadny výkon. V prístrešku už rozvoniavala pečená klobáska a slaninka. Nechýbali ani čerstvo napečené domáce buchty, ktoré nám pripravil starosta z Klina.

Počas opekačky sme sa kochali nádherným výhľadom na okolité obce, na Vysoké a Západné Tatry a na Oravskú priehradu, ktorá svojim výbežkom zasahuje až do Poľska. Týmto chcem poďakovať V.Adamusovej z Klubu slovenských turistov v Nižnej, ktorá nás oslovila, aby sme mohli spoločne stráviť nezabudnuteľné chvíle.

A tak sme vymrznutí, ale s dobrým pocitom, že sme spoznali nové očarujúce krásy Oravy, strávili ďalší vydarený deň.  /Ľ.Franko/

Oravská priehrada

Panoráma na rovinku pred Bobrovom po prekročení štátnej hranice

Oravska priehrada

Pohľad na stúpanie k soche Krista, na Oravskú priehradu a obec Klin

Oravska priehrada

Panoráma počas príchodu z natáčania pred kaplnkou pri soche Krista

Oravska priehrada

360 stupňová panoráma na vrchol Kalvárie v Bobrove

Oravska priehrada

360 stupňová panoráma z vrcholu kopca Grapa nad Klinom

Oravska priehrada

Pozri fotogalériu

Odkaz na video STV TELEVÍKEND  z 25.mája 2012 tu…………..

One Response to “okolo Oravskej priehrady”

Leave a Reply

Blahoželáme
Návštevnosť stránky
Návštevnosť krajín
free counters