Panoráma Podbiela
Panorámy Podbiela
Naši sponzori
Podbiel
Urbár Podbiel
SKI VITANOVA
PANASONIC
DREVODOM
AA-AUTODIELY
MK SPORT
OUTDOOR WORLD
Môj e-mail
Ľubomíra Kudzbelová kudzbelovalubka@centrum.sk

výstup na Babiu horu

Babia hora

Občerstvenie na vrchole Babej hory

Prvú októbrovú nedeľu 2.októbra 2011 sme využili krásne jesenné počasie na turistický výstup na Babiu horu (1725 m n. m.). Ráno bola v údoliach hmla, no verili sme, že postupne sa rozplynie, a na vrchole sa budeme tešiť z nádherného výhľadu.

Naša trasa začínala pri Hviezdoslavovej horárni, odkiaľ sme lesom stúpali na mohutný masív Babej hory. V tomto ročnom období už listy na stromoch dostávajú svoju farebnosť, takže príroda bola krásne sfarbená. Milo nás prekvapili nové chodníky, ktoré sa vybudovali za posledné roky.

Kubinska hola

Rado počas výstupu na Babiu horu

Po trase sme stretali množstvo ľudí. Boli medzi nimi aj takí, ktorí vyrazili už zavčasu ráno a teraz už schádzali z kopca. Sú tu vybudované oddychové miesta, prístrešky a lavičky, na ktorých sme si oddýchli. Počas celého výstupu sme pozorovali okolité údolia, ktoré sa pod nami nachádzali.

Na vrchole Babej hory bolo mimoriadne veľa turistov, hlavne Poliakov, ktorí si obľúbili tento masív. Tu sme sa občerstvili, pozorovali okolité vrcholy (Piľsko, vysielač Magurku, Oravskú priehradu…), ale aj poľské dedinky, ktoré sú roztrúsené v údoliach. Nachádza sa tu skalná stena vybudovaná turistami, kde sa môžete schovať pred nepríjemným vetrom.

Cesta späť nám už ubehla rýchlo. Zastavili sme sa ešte na malé občerstvenie na Slanej vode a tu sme aj ukončili dnešný príjemný výstup na Babiu horu.

Babia hora

Panoráma počas výstupu na Babiu horu

Babia hora

Panoráma pri jednom z prístreškov počas výstupu

Babia hora

Panoráma na vrchol Babej hory

Babia hora

Panoráma na poľskú stranu z Babej hory

Babia hora

Panoráma na jesennú prírodu počas výstupu na Babiu horu

Babia hora

Panoráma na Oravskú priehradu z vrchola Babej hory

Babia hora

360° panoráma z vrcholu Babej hory

Babia hora

Pozri fotogalériu

Leave a Reply

Blahoželáme
Návštevnosť stránky
Návštevnosť krajín
free counters