Panoráma Podbiela
Panorámy Podbiela
Naši sponzori
Podbiel
Urbár Podbiel
SKI VITANOVA
PANASONIC
DREVODOM
AA-AUTODIELY
MK SPORT
OUTDOOR WORLD
Môj e-mail
Ľubomíra Kudzbelová kudzbelovalubka@centrum.sk

III.ročník Veterán bicykle

Jazda na starých bicykloch

Spoločné foto veteránov

V nedeľu 5.júna 2011 to bolo už po tretí krát, čo sa stretli vyznávači starých bicyklov v dobovom oblečení na III.ročníka “Jazdy na starých bicykloch”. V tomto roku to bola ozaj pestrá prehliadka. Veď nechýbali vojaci z II.svetovej vojny, príslušníci Verejnej bezpečnosti, rybári, ženy a muži v krojoch, mládenci… .

Jazda na starých bicykloch

Účastníci prechádzajú ulicami obce

Pri jazde po uliciach obce Podbiel sprevádzalo týchto vyznávačov množstvo detí a do jazdy nám vyhrával obecný rozhlas. Nakto si mohli tí starší zaspomínať na časy minulé, kedy sa takto jazdilo. No a tím mladším sme ukázali, že aj na takýchto bicykloch mali naši predkovia pôžitok z jazdy. Samozrejme na konci boli vyhlásení aj najlepší jazdci.

Po tejto jazde mala nasledovať Cyklistická časovka, kedy na štarte bolo už pripravených množstvo detí, no počasie nám to nedovolilo. prišla silná búrka a tak sme pokračovali v ďalšom programe, ktorý sme pripravili.

V kultúrno-športovej hale sme sa všetci stretli s príslušníkom policajného zboru J.Matúchom, ktorý prednášal deťom o bezpečnosti na cestách, ako sa má na ceste jazdiť, ako byť ustrojení, atď. .

Jazda na starých bicykloch

Jano Kašák - rybár

Jazda na starých bicykloch

Ľubo Franko - vojak

Jazda na starých bicykloch

Vilo Kudzbel - vojak

Potom nasledovala prednáška “Rýchlej zdravotnej služby”, kde bola predvedená prvá pomoc. Najlepšie na tom bolo, že si deti mohli naživo na figuríne vyskúšať poskytovanie prvej pomoci. A záujem bol obrovský. Vyvrcholením dnešného dňa bolo vystúpenie cvičenia policajných psov, kde nám psíky predviedli svoju šikovnosť a disciplínu. Aj tu chcem poďakovať všetkým, ktorí nám pomohli pri organizácii dnešného podujatia.

Jazda na starých bicykloch

Beseda s políciou

Jazda na starých bicykloch

Ukážka výcviku psov

Jazda na starých bicykloch

Rýchla záchranná služba

Babia hora

Panoráma na účastníkov besedy s políciou a so záchrannou službou

Babia hora

Spoločné foto účastníkov jazdy na starých bicykloch

Jazda na starých bicykloch

Pozri fotogalériu staré bicykle

One Response to “III.ročník Veterán bicykle”

  • I’m now not positive the place you are getting your information, however great topic. I must spend some time finding out more or working out more. Thank you for magnificent info I was on the lookout for this information for my mission.

Leave a Reply

Blahoželáme
Návštevnosť stránky
Návštevnosť krajín
free counters