Panoráma Podbiela
Panorámy Podbiela
Naši sponzori
Podbiel
Urbár Podbiel
SKI VITANOVA
PANASONIC
DREVODOM
AA-AUTODIELY
MK SPORT
OUTDOOR WORLD
Môj e-mail
Ľubomíra Kudzbelová kudzbelovalubka@centrum.sk

Krivská podkova

Krivská podkova

Keď začalo husto snežiť, na horizonte sa rýchlo zotmelo a všetko bolo biele

Po daždivom minuloročnom ročníku Striebornej podkovy, vyznávačom lyžiarskych bežiek tento rok počasie výnimočne prialo. Už pred prechodom bolo dosť napadnutého snehu, ale v noci pred prechodom ho ešte štedro pribudlo.

Zobraziť trasu v cykloatlase online

Na XXXV. ročník prechodu Strieborná Krivská podkova sme sa 14.januára 2012 z Podbiela presunuli do Krivej na niekoľkých autách. Pred vstupom do dediny Krivá bolo ešte stále prázdne miesto po storočnej kaplnke, ktorú začiatkom zimy “zrušil” turecký kamión. Pokračovali sme na druhý koniec dediny, ku miestnemu roľníckemu družstvu, kde sme sa zaregistrovali.

Krivska podkova

Vilo, Ľubo, Dušan, Ľubo, Paľo a Táňa v zasneženej krajine

Po registrácii sme s optimizmom vyrazili do kopcovitého terénu. Chvíľu nám niektorým trvalo správne doladiť bežky voskovaním, ale nakoniec sa to ako tak podarilo.

Počas stúpania na najvyšší bod prechodu, nám vietor skombinovaný so snehom, aktívne prekrvoval tváre. Po prejdení prvej kopcovitej polovice trasy sme sa mohli rozmraziť pri ohníku pod Kopcom, kde sme mali dlhšiu prestávku. V týchto miestach bolo najviac napadnutého snehu. Miestami sme namerali cez 1 meter, takže tam nebolo rozumné sa vyzuť z bežiek.

Po doplnení síl z prinesených zásob sme pokračovali v druhej polovici prechodu, ktorá je pre bežkárov rýchlejšia, kvôli klesajúcemu terénu. Veľkú časť tohto úseku upravili organizátori ratrákom, za čo ich treba pochváliť. Po zvládnutí tohto úseku sme sa na Krivskom družstve stretli obidve partie nášho Cykloturistického klubu – bežkári a peší turisti.

Všetci sme boli spokojní so zvládnutím prechodu, ale najspokojnejšia z nášho klubu bola Táňa M., ktorá úspešne zvládla svoju premiéru na bežkách. Na roľníckom družstve sme si ešte pochutili na klasickej Krivskej zabíjačkovej kapustnici a po krátkom oddychu sme sa vrátili späť do Podbiela. /V.Kudzbel/

Krivská podkova

Pohľad na panorámu prírody počas prechodu

Krivská podkova

Panoráma zasneženej krajiny, kadiaľ prechádzali bežkári Krivskou podkovou

Krivská podkova

Pohľad na účastníkov dnešného prechodu Strieborná podkova, ako sa zohrievajú pri vatre

Krivská podkova

Na horizonte medzi Krivou a Hutami boli menšie smrečky takmer schované pod nádielkou snehu

Koniarka

Pozri fotogalériu

One Response to “Krivská podkova”

  • Zdravim, musim povedat, ze ma Vase fotky zahriali pri srdci. Tiez sa chcem stat clenom cykloklubu, mozno ste o nom uz poculi – SCK Dumbier, povrava sa, ze je najvacsi na Slovensku a musim povedat, ze tie vyjazdy stoja za to.

    Vase fotografie mi pripomenuli, ked som bol prave s klubom pred par rokmi na Malatinej, na bezkach. Po ture som bol sice zdochnuty ako pes, ale stalo to za to, raz sa tam este chcem vratit.

    Prajem dalsie a dalsie uspesne akcie, sportu zdar 🙂

Leave a Reply

Blahoželáme
Návštevnosť stránky
Návštevnosť krajín
free counters