prechod Dubovským chotárom

Dubovským chotárom

Panoráma počas prechodu Dubovským chotárom

Po minulom daždivom týždni sa počasie umúdrilo a my sme sa konečne mohli zúčastniť 22.januára 2011 ďalšej naplánovanej turistickej akcii v Sedliackej Dubovej. Po príchode do S.Dubovej nás už pred kultúrnym domom privítala vôňa vareného guláša, ktorý začínali variť, už ako tradične, pred vchodom do “kulturáku” v poľnej vojenskej kuchyni.

Dubovským chotárom

Stúpanie k prvej vatre prechodu

Po registrácii sme vyrazili na prvú časť trasy pre peších, ku postavenému prístrešku. Snehu bolo málo, len pár centimetrov, čo sa prejavilo aj na účasti, lebo pre bežkárov neboli vhodné podmienky. Preto sme aj my, podobne ako minulý rok, nechali bežky doma. Po príchode k prístrešku sme si dali prvú prestávku. Privítali sme sa tam s “domácimi”, ktorí udržiavali veľkú vatru. Po našom príchode vybalili aj harmoniku, na ktorej zahrali do nôty už spievajúcim turistom.

Dubovským chotárom

Počas prechodu sme si aj takto zajazdili

Po krátkej prestávke sme sa vybrali na veľkú trasu ku Trom sosnám. Cesta tu bola pre peších turistov tento rok dobrá, lebo aj na kopcoch bol len snehový poprašok a nemuseli sme sa boriť v snehu. Pri Troch sosnách sme si už dali dlhšiu vytúženú prestávku. Povyťahovali sme z batohov zásoby potravín a pustili sa do obedového menu. Viacerí si “svačinu” doladili na prírodno, opečením klobásy a slaniny na vatre. Posilnení a oddýchnutí sme sa vybrali naspäť do dediny. Celou cestou späť nás na kopcoch a lúkach dobre vyštípal nepríjemný ostrý studený vietor, až sme mali z neho pekne červené tváre. Cestou nás ešte prebehla mladá srnka, ktorá asi prežila práve skončenú loveckú sezónu. Po príchode do “kulturáku” sme stretli aj maskota turistických prechodov – Jančušku, ktorý sa už tiež vrátil z prechodu. Tento rok bol zamaskovaný za politika Vladimíra Mečiara. Tu sme dostali chutný kotlíkový guláš. Po jeho zjedení a krátkom oddychu pri dobrej hudbe sme sa vrátili na autách späť do Podbiela. Trasa bola dlhá 16 km a prechodu sa zúčastnilo 7 členov.

Dubovským chotárom

Panoráma príchodu k vatre

Dubovským chotárom

Údolie medzi Chlebnicami a Malatinou

Dubovským chotárom

Účastníci sa blížia k Trom sosnám

Dubovským chotárom

Zraz účastníkov na Troch sosnách

Dubovským chotárom

Opekačka na Troch sosnách

Dubovským chotárom

Pohľad na okolie od vatry

Dubovským chotárom

Pohľad na Or. Maguru počas prechodu

Dubovským chotárom

360° panoráma na najvyššom bode Jastrabie

Dubovským chotárom

360° panoráma počas prechoduKoniarka

Pozri fotogalériu

Leave a Reply