Panoráma Podbiela
Panorámy Podbiela
Naši sponzori
Podbiel
Urbár Podbiel
SKI VITANOVA
PANASONIC
DREVODOM
AA-AUTODIELY
MK SPORT
OUTDOOR WORLD
Môj e-mail
Ľubomíra Kudzbelová kudzbelovalubka@centrum.sk

bežkami na Ťatliakovu chatu

Ťatliakova chata

Panoráma na hrebeň Volovca, Ostrého Roháča a Plačlivého

V nedeľu 22.decembra 2013 sme v krásnom slnečnom počasí absolvovali na bežkách trať Zuberec – Zverovka – Ťatliakova chata a späť v dĺžke 28 km. Trať bola krásne upravená, striedali sa lúky, tajomné lesy, boli aj úseky kde sa “Mrázik” veľmi snažil a prírodu pripravil takmer ako v rozprávke. Počas trate nechýbal ani teplý čaj, ktorý nás zohrieval. Pred Zverovkou na chate Primula sme si oddýchli a príjemne sa naladili. Aj slnko sa na nás začalo usmievať. Teplomer ukazoval plus 1 stupeň a my sme mohli vyraziť k zdolaniu Ťatliakovej chaty. Počas výstupu Roháčskou dolinou sme obdivovali okolité vrcholy Západných Tatier, pred nami sa vypínal majestátny Ostrý Roháč a Volovec. Teplota stúpala, no slnko už bolo zapadnuté za vrcholmi Roháčov. Po zdolaní Ťatliakovej chaty nás čakal zjazd, na ktorý sme sa všetcí tešili. Bežky nám super zdržali v stope, rýchlosť sa zvyšovala, takže sme 6 kilometrový zjazd zvládli za pár minút. Samozrejme nechýbali ani pády, ktoré trošku boleli. Všetko sme si vynahradili opäť na chate Primula, kde nám pani domáca pripravila obed, chutný čaj a príjemné posedenie. Teplomer ukazoval už plus 5 stupňov a tak oddýchnutí sme pokračovali cez Brestovú na slnkom zaliate lúky nad Zubercom. Tu sme stretali bežkárov z Námestova, Tvrdošína, ale aj z Podbiela, ktorí si prišli v krásnom slnečnom počasí zašportovať a oddýchnuť. Takto sme šťastlivo dorazili späť do Zuberca.

/Text, foto a video: Ľ.Franko/

Podbiel

Pozri fotogalériu

2 Responses to “bežkami na Ťatliakovu chatu”

  • Ivan:

    Lubo
    skvela praca….Presne vystihujes atmosferu akcie, bolo kraaaasne. Len neviem preco mas taky vystraseny pohlad, ked ta filmovali …:))))

  • No bolo určite vynikajúco. Ja som si to video už niekoľko krát prehrával, a stále sa nemôžem vynadívať na tú super partiu a atmosféru. No a na ten pohľad sa musíš spýtať kameramana, čo ma natáčal, ak som mal taký zvláštny pohľad. Že by to bolo z tej rýchlosti?!…..

Leave a Reply

Blahoželáme
Návštevnosť stránky
Návštevnosť krajín
free counters