Panoráma Podbiela
Panorámy Podbiela
Naši sponzori
Podbiel
Urbár Podbiel
SKI VITANOVA
PANASONIC
DREVODOM
AA-AUTODIELY
MK SPORT
OUTDOOR WORLD
Môj e-mail
Ľubomíra Kudzbelová kudzbelovalubka@centrum.sk

brigáda na Červenej skale

Červená skala

Spoločné foto na Červenej skale

V sobotu 5.mája 2012 nás čakala prvá brigáda v tomto roku. Práce sme mali pripravenej naozaj veľa, preto je veľká škoda, že niektorí členovia nemajú záujem o takúto činnosť. No aj napriek tomu sme sa 7 členovia ráno stretli a rozdelili si úlohy.

Červená skala

Výstavba schodov na Červenú skalu

Našou hlavnou úlohou za krásneho slnečného počasia bolo osadiť striešky na tri samorasty, ktoré budú slúžiť na vyznačenie turistického chodníka na Červenú skalu a Petrovku.

Ďalej sa vybudovali schody v najstrmšom úseku smerom na Červenú skalu. Podarilo sa nám vykonať opäť veľký kus práce, ktorá určite skrášli, ale hlavne zjednoduší chodník na skalu. Manželky a ženy nám tu pripravili skvelý obed (pečenú klobásku), no a Vilo K. k tomu pridal aj nejaký bonus na zapitie.

Vysadili sme tu niekoľko smrekov a jedlí, ktoré tu už za niekoľko rokov vytvoria krásne zátišie. Počas oddychu a opekačky sme mohli z Červenej skaly sledovať cyklistické preteky, keď pretekári prechádzali Podbielom smerom do Dolného Kubína.

Oddýchli sme si, zaspomínali a s pocitom dobre vykonanej práce sme sa vybrali domov s tým, že o tri týždne sa tu opäť stretneme. /Ľubomír Franko/

Červená skala

Pozri fotogalériu

Leave a Reply

Blahoželáme
Návštevnosť stránky
Návštevnosť krajín
free counters