Preklad (Translation)
Panoráma Podbiela
Panorámy Podbiela
Naši sponzori
Podbiel
Urbár Podbiel
SKI VITANOVA
PANASONIC
DREVODOM
AA-AUTODIELY
MK SPORT
OUTDOOR WORLD
Anketa
Môj e-mail
Ľubomíra Kudzbelová kudzbelovalubka@centrum.sk

Správy
Kalendár

Archív

Brigáda-realizácia schodov

Počas sobotňajšej brigády 21. októbra 2017  sa na Červenej skale zišlo osem členov z Cykloturistického klubu. Počasie ráno neveštilo nič dobrého, ale okolo obeda prestalo pršať a o 13:00 hod. sa členovia pustili do práce. Samotná práca v horskom teréne nie je ľahká. Všetky komponenty bolo potrebné doniesť peší a v rukách. Tam, kde sa môže jazdiť pomohla technika za čo ďakujeme Paľkovi K. Členovia si prácu rozdelili. ….

celý článok

Otváranie cyklotrasy v Maluzsynej

Dňa 14. októbra 2017  na pozvanie  starostu Obce Podbiel a vedenia Urzadu Gminy w Szaflaroch v rámci cezhraničnej spolupráce Cykloturistický klub Podbiel  prijal pozvanie do Poľska. Z Podbiela sme  odchádzali poľským autobusom, ktorý nás aj bicyklami odviezol. Iba jeden člen z nášho tímu Ľ. F. si v Podbieli sadol na bicykel, šľapol do pedálov a bicykloval až do Maluzsynej. Po privítaní a slávnostnom otvorení nás čakalo občerstvenie. Urobili sme si niekoľko fotiek, vyskúšali cvičiská a…..

celý článok

 

 

Brigáda na cyklotrase

Dňa 9. septembra 2017 sa uskutočnila brigáda, ktorá bola  spojená aj s gulášom. Rozdelili sme sa na dve skupiny a stanovili si úlohy. Jedna časť členov smerovala k Studenému potoku a druhá na Krivú. Všetci brigádnici sa pustili v dobrej nálade a so slnkom nad hlavou do práce. Štrkom sme vysypali chodníky, upravili sme cvičiská, pokosili trávu a vyzbierali i odpad. Napriek množstvu práce, sa nám…..

celý článok

 

 

Kosenie chodníkov

Cykloturistický klub Podbiel počas roka organizuje rôzne brigády a jedna z nich sa uskutočnila  dňa  31. júla 2017. Úlohou bolo pokosiť priestory  cyklotrasy,  smerom na Krivú. Po príchode na miesto sme boli však všetci  milo prekvapení. Celý chodník nám na Krivú pokosil Miloš K. za čo mu pekne ďakujeme. Členovia tak mohli v rámci brigády ísť na Červenú skalu, ktorá je mimoriadne turistami cez celý rok navštevovaná. ….

celý článok

Cyklotúra k Milošovi

Plánová akcia dňa  30. júla 2017  nás ako každý rok zaviedla k Milošovi na chalupu. Na štarte sa nás zišlo osem ľudí. Za pomerne horúceho dňa sme vyrazili po cyklotrase a ceste do Krivej. V Dlhej sme odbočili na Chlebnice, kde sme mali prvú krátku prestávku. Doplnili sme tekutiny a čakala nás najťažšia časť nášho úseku. V družnej debate sme dorazili ku zvonici. Urobili sme si dlhšiu prestávku spravili spoločnú fotografiu a pokračovali poľnou cestou na Oblazy. Na prehliadku mlyna sme sa tento rok nezastavili, ale pokračovali skalnatou cestou až k Milošovi na Huty ….

celý článok

Medzinárodný deň detí

Deň detí v našej obci sa organizoval 3. júna 2017 za krásneho slnečného počasia. Členovia cykloturistického klubu  pripravili pre deti jazdu zručnosti na bicykli. Úlohou bolo prejsť okolo kužeľov podľa vyznačenej dráhy a prekážkovej rampy. Za jazdu zručnosti boli detičky odmenené malou sladkosťou. Očividne sa im naša jazdná dráha páčila, pretože deti si vyskúšali jazdu aj viackrát. ….

celý článok

Prvá cyklotúra na Ťatliakovu chatu

Za chladného počasia 21. mája 2017 na bicykloch vyrazili piati členovia nášho cykloturistického klubu na Ťatliakovú chatu. Už na štarte v Podbieli som privítala nového člena Mirka, ktorý sa k nám pridal na prvú našu cyklotúru v tomto roku. Bicyklovali sme po ceste smerom na Zuberec. Od Podbiela nás sprevádzal neúnavným behom štvornohý psík až do Bieleho Potoka. Tu sa ho snažil Jojo keksíkom prinútiť, aby sa vrátil k majiteľovi. My ostatní sme si urobili malú prestávku a po nej sme opäť ….

celý článok

Oprášenie starých lyží III. ročník


P
o minuloročnej nedobrovoľnej prestávke, sme dňa 12. februára 2017 znovu pokračovali v začatej tradícii fašiangového prechodu na starých lyžiach. Na Bobrovej rali sa aj teraz stretla veselá partia lyžiarov vo fašiangovo-športovom oblečení. Tento rok sa zúčastnil prechodu aj jeden “cezpoľný” lyžiar – Láďo z Moravy. Pred začatím prechodu nám Danka L. prečítala niečo z histórie Podbiela a potom sme si zaspievali zopár ľudových piesní, aby sme mali rozcvičené pľúca na prechod. Trasa prechodu  bola nenáročná. Začínala z Bobrovej rale, pokračovala okolo kaplnky, ponad družstvo a starý pivovar….

celý článok

31. ročník Prechod Magurou

DSC04100
V sobotu 4. februára 2017 sa konal už 31. ročník prechodu Podbielanskou Magurou. Snehu bolo na trase pomerne dosť, len teplota sa pohybovala okolo 0. Počasie v nižších polohách bolo hmlisté, ale vo vyšších krásne vyjasnené. Organizátori nám pripravili viaceré trasy, ktoré boli výborne upravené. Prvá bola po ceste pre starších a deti. Druhý bol 12 km okruh na Petrovku, ktorý je najviac obľúbený… 

…celý článok

Strieborná Podkova – Krivá

DSC03988Dňa 14. januára 2017  sa naši členovia zúčastnili lyžiarskeho a turistického prechodu v Krivej, ktorý má krásnu tradíciu na Orave. Už po príchode nás vítal zaujímavý veľký nápis s názvom „ Blázni“ a pod ním malými písmenami „Sú tí, ktorí dnes ostali doma“. Počasie tento rok prialo aj lyžiarom, a tak každý zúčastnený  si mohol tento rok vybrať, či bude trasu absolvovať peši, alebo na bežkách. Bežkárska trať bola dlhá 20 km s prevýšením 700 m. Turistický chodník bol dlhý 14 km. Stretávali sme veľa ľudí, rôznych vekových kategórií… 

…celý článok

Blahoželáme
Rádio Expres
Naša Orava
Návštevnosť stránky
Návštevnosť krajín
free counters
Návštevy mapa
Kurzy valút
Kalkulačka

Presný čas