Preklad (Translation)
Panoráma Podbiela
Panorámy Podbiela
Naši sponzori
Podbiel
Urbár Podbiel
SKI VITANOVA
PANASONIC
DREVODOM
AA-AUTODIELY
MK SPORT
OUTDOOR WORLD
Anketa
Môj e-mail
Ľubomíra Kudzbelová kudzbelovalubka@centrum.sk

Správy
Kalendár

Archív

Horizont Erdútky

Ráno 10. marca 2018  bolo síce veľmi zamračené aj s mrholením, no predpoveď hovorila, že by nemalo pršať. Tí odhodlaní po ceste do Or.Lesnej, keď začalo pršať, možno aj váhali, či to stojí za to, keďže teplota bola vysoko nad 0°C a dažďa pribúdalo. Po zvládnutí tankodromu v Or.Lesnej nás už nič viac nemohlo rozčarovať. Takže nasledovala registrácia a trojka (Ľubica, Vilo a Dodo) sa vydala na 28 kilometrovú trať ako prví…….

celý článok

TURISTICKY RETRO PRECHOD

nedeľu 18. februára 2018  popoludní sme zorganizovali prechod, na ktorý mohli prísť účastníci v dobovom oblečení aj so starými lyžami. Účasť tento rok ovplyvnila stále pretrvávajúca chrípka. Aj preto niektorí členovia dali prednosť pasívnemu športu a ostali doma pozerať v televízii práve prebiehajúcu olympiádu v Pchjongjančanu. Vedúca nášho klubu Ľubka K. nám pripravila na prechod zásobu rôznych dobrôt. Prichystala nám rôzne zákusky, jednohubky so šmalcom a pribalila aj fľašku na zahriatie. Tento náklad viezla celú trasu na sánkach, čo sme počas prechodu využívali ako pojazdný bufet.  ……

celý článok

Zimný prechod Zakamenským Grúňom

sobotu 17. februára 2018  sa uskutočnil 12. ročník zimného prechodu  Zákamennským grúňom. Tohto ročníka sa zúčastnilo prekvapivo veľa turistov, lebo v blízkom okolí neboli žiadne turistické prechody. Zaregistrovaných bolo skoro tisíc účastníkov. Z nášho cykloturistického klubu sa tiež zúčastnila menšia bežkársko-pešia skupina. Turistickému prechodu prialo do obeda aj pekné slnečné počasie. Bežkári aj peší turisti mali po 10. kilometer spoločnú trasu, kde mali prichystané občerstvenie, teplú klobásku a čaj. Od tejto občerstvovačky sa naša skupina rozdelila. ……

celý článok

Prechod Podbielanskou Magurou

sobotu 3. februára 2018  usporiadala kultúrno-športová komisia obce Podbiel v poradí už XXXII. ročník Prechodu Podbielanskou Magurou. Bohužiaľ, kvôli nevyhovujúcemu počasiu bol dlhší bežkársky okruh zrušený, ale nakoniec niekoľko hodín pred akciou sa perinbaba umúdrila a malebnú krajinu predsa zabalila do bielej periny. 220 nadšencov zimnej turistiky si preto do sýtosti vychutnalo zasnežený podbielanský chotár za krásneho slnečného a mrazivého počasia. Trať bola dlhá 12 km a počas nej si všetci mohli oddýchnuť na dvoch …….

celý článok

Jubilejná výročná schôdza

piatok 19. januára 2018  sa konala výročná a zároveň i jubilejná schôdza. Prečo jubilejná? Lebo náš klub 28. decembra 2017  oslávil 10. výročie založenia. Svojou účasťou nás poctili nielen členovia, ale i pozvaní hostia.  Po privítaní a schválení programu  bola prednesená správa o činnosti a hospodárení v klube. Nasledovalo schválenie  hospodárenia za rok 2017. Členovia si zvolili výbor a plán akcií na rok 2018. V rámci diskusie nám Ľ. Franko, jeden zo zakladateľov, …….

celý článok

41. ročník Striebornej podkovy

sobotu 13. januára 2018  sa konal už 41. ročník prechodu Striebornou krivskou podkovou, ktorého sa zúčastnili aj niektorí členovia nášho klubu. Zubaté slniečko svietilo a snehovej nádielky bolo málo. Takéto počasie vôbec neprialo bežkárom, a tak aj účasť tento rok trochu poklesla. Po príchode a zakúpení vstupeniek sme sa pustili na 14 km dlhú túru. Nálada bola výborná. Pomalým tempom a krátkymi zástavkami sme sa dostali na vrchol trasy k Starej horárni. Zvítali sme sa s priateľmi a spoločná pohoda s nimi tiež prispela ……

celý článok

Turistika na Červenú skalu

Dňom 31. decembra 2017  uplynulo už desať rokov od toho, ako bratia Ľubo a Dušan začali písať históriu silvestrovských výstupov na Červenú skalu. Kapustnicu vždy varieval Cykloturistický klub pod  vedením Paľka Kozáčika. V súčasnej dobe sa ju podujali variť hokejisti pod vedením starostu Slavomíra Korčušku, a tak tradícia varenia kapustnice nezanikla. Ráno bolo počasie príjemné. Išli sme po ceste okolo domu pána Smolára, po lavičke okolo vodopádu, až sme sa dostali na chodníček, ktorý nás doviedol na vrchol Červenej skaly. …..

celý článok

Brigáda-realizácia schodov

Počas sobotňajšej brigády 21. októbra 2017  sa na Červenej skale zišlo osem členov z Cykloturistického klubu. Počasie ráno neveštilo nič dobrého, ale okolo obeda prestalo pršať a o 13:00 hod. sa členovia pustili do práce. Samotná práca v horskom teréne nie je ľahká. Všetky komponenty bolo potrebné doniesť peší a v rukách. Tam, kde sa môže jazdiť pomohla technika za čo ďakujeme Paľkovi K. Členovia si prácu rozdelili. ….

celý článok

Otváranie cyklotrasy v Maluzsynej

Dňa 14. októbra 2017  na pozvanie  starostu Obce Podbiel a vedenia Urzadu Gminy w Szaflaroch v rámci cezhraničnej spolupráce Cykloturistický klub Podbiel  prijal pozvanie do Poľska. Z Podbiela sme  odchádzali poľským autobusom, ktorý nás aj bicyklami odviezol. Iba jeden člen z nášho tímu Ľ. F. si v Podbieli sadol na bicykel, šľapol do pedálov a bicykloval až do Maluzsynej. Po privítaní a slávnostnom otvorení nás čakalo občerstvenie. Urobili sme si niekoľko fotiek, vyskúšali cvičiská a…..

celý článok

 

 

Brigáda na cyklotrase

Dňa 9. septembra 2017 sa uskutočnila brigáda, ktorá bola  spojená aj s gulášom. Rozdelili sme sa na dve skupiny a stanovili si úlohy. Jedna časť členov smerovala k Studenému potoku a druhá na Krivú. Všetci brigádnici sa pustili v dobrej nálade a so slnkom nad hlavou do práce. Štrkom sme vysypali chodníky, upravili sme cvičiská, pokosili trávu a vyzbierali i odpad. Napriek množstvu práce, sa nám…..

celý článok

 

 

Blahoželáme
Rádio Expres
Naša Orava
Návštevnosť stránky
Návštevnosť krajín
free counters
Návštevy mapa
Kurzy valút
Kalkulačka

Presný čas